15.01.2022 | 04:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Letošní TECHAGRO bude rozšířeno o nové zemědělské technologie

Od 3. do 7. dubna 2022 se na brněnském výstavišti budou konat zemědělské a lesnické veletrhy – Mezinárodní veletrh zemědělské techniky TECHAGRO, Mezinárodní lesnický a myslivecký veletrh SILVA REGINA a Veletrh obnovitelných zdrojů energie v zemědělství a lesnictví BIOMASA.

Na brněnské zemědělské a lesnické veletrhy je již přihlášeno zhruba 400 firem. Organizátoři jsou po zkušenostech s pořádáním veletržních akcí na brněnském výstavišti na podzim 2021 přesvědčeni, že akce bude pro obor přínosem, neboť osobní kontakt a možnost vidět komplexní nabídku oboru lze zažít pouze na veletrzích TECHAGRO, SILVA REGINA, BIOMASA v Brně, často nazývaném „svátku zemědělců“. „Zemědělské a lesnické veletrhy v Brně byly vždy profesionální prezentací inovací, trendů a zajímavých exponátů a zásadním přínosem byl osobní kontakt. I v této složité době je důležité, aby vystavovatelé i návštěvníci nezapomínali na tyto hodnoty, aby využívali možnosti si tento svátek užít a pomalu se vrátit do života, jak ho známe z předcovidové doby. Věřím, že po vrácení německého veletrhu Agritechnica na jeho tradiční podzimní termín v příštím roce, se tím správným startem do nové zemědělské sezóny v Evropě stanou právě letošní dubnové Techagro v Brně a analogické veletrhy FieraAgricola v březnu ve Veroně a FIMA v dubnu v Zaragoze,“ sdělil Dušan Benža, ředitel sekretariátu Asociace zemědělské a lesnické techniky.

Výstaviště bude opět téměř plné

Akce obsadí většinu areálu brněnského výstaviště, včetně přilehlých volných ploch i přesto, že někteří tradiční vystavovatelé se ročníku 2022 nezúčastní. Zemědělská technika bude zastoupena v plné šíři. Průběžně se na veletrh TECHAGRO přihlašují noví vystavovatelé, kteří v něm vidí dobrou příležitost k prezentaci po dvou letech, kdy se žádné podobně zaměřené veletrhy v Evropě nekonaly. „V současné době zaznamenáváme zájem vystavovatelů, kteří v prezentaci v dubnu vidí jako příležitost ukázat po dlouhé době své exponáty naživo. K účasti na veletrhu jsou přihlášeni i zahraniční vystavovatelé, jsou naplánovány incomingové mise nákupčích ze zahraničí,“ okomentoval vývoj Jan Kuběna, obchodní ředitel Veletrhů Brno.

O veletrhy SILVA REGINA a BIOMASA je u vystavovatelů srovnatelný jako v nejsilnější ročník 2018. Lesnický sektor je zastoupen v celém oborovém rozsahu. Na veletrhu BIOMASA je přihlášeno větší množství firem z oblasti výroby bioplynu. Přihlášeny jsou také instituce z oblasti zemědělství, lesnictví a myslivosti.

Snižování uhlíkové stopy

Významným obohacením veletrhu TECHAGRO budou programy a expozice, které reagují na trendy prolínající se v současné době všemi obory lidské činnosti, především na požadavek šetrnosti k životnímu prostředí a snižování uhlíkové stopy. Ve spolupráci s vysokými školami se představí nové zemědělské postupy, zapojení digitálních technologií, precizní zemědělství a smart farming, neboť ani zemědělství neminou požadavky na snižování energetické náročnosti nebo snížení podílu lidské práce v zemědělské výrobě. Na tomto rozšíření v současné době pořadatelé intenzivně pracují a obohacená koncepce největšího středoevropského zemědělského veletrhu nepochybně zvýší atraktivitu pro návštěvníky, kteří své hospodaření chtějí úspěšně provést dalšími desetiletími.

Celý komplex akcí připravují organizátoři v souladu s podmínkami pro pořádání veletržních akcí, které se osvědčily v závěru roku 2021.

Podle tiskové zprávy *

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down