04.11.2002 | 12:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Lupin s dcerami

Českou premiérou se stala přehlídka holštýnského plemeníka Lupina zároveň s jeho čtyřmi dcerami na výstavě PragaAgro v Letňanech.

Býk je narozený v Itálii, poté byl převezený do Česka. Matka býka je zároveň plnou sestrou plemeníka Aquila Mascot Dreamer, který byl po dlouhou dobu jedničkou v Itálii. Testován je v obou zemích, zatím má však jen italské výsledky. Jde o komplexního býka, tzn. že zlepšuje všechny znaky, v případě Lupina jde především o kapacitu, plodnost, nohy, vemena, dlouhověkost.
Předvedené dcery pocházely ze dvou zemědělských podniků, ZD Brtnice a Zemědělské společnosti Ostřetín. V Brtnici u Jihlavy chovají celkem 2433 kusů skotu, z toho je 1035 krav holštýnského plemene. Za letošní chovatelský rok dosáhli průměrné užitkovosti u krav na I. laktaci 8233 kg a u dojnic na II. a další 8785 kg mléka. Průměrný obsah tuku byl 4,34 % a bílkovin 3,30 %. Zemědělská společnost Ostřetín je mezi chovateli dobře známá, protože si přiváží z výstav tituly šampiónek, jako i nyní z PragaAgro. V podniku chovají 500 holštýnských dojnic, v letošním roce dosáhnou průměrné užitkovosti 9500 kg mléka. Ostřetínští prodávají plemenné jalovice i býčky.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down