16.01.2002 | 10:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Lysá nad Labem dostala křídla

Výstaviště Lysá nad Labem vidělo loni koncem listopadu mohutnou akci nazvanou Peří 2001.Vrcholná aktivita Českého svazu chovatelů (ČSCH) minulého roku vznikla spojením V. celostátní výstavy okrasných a užitkových holubů (rozšířené o XIV. výstavu plemenných chovů) a V. celostátní výstavy drůbeže. K vidění bylo téměř 6000 živých exponátů „s křídly“.
Výsledky své činnosti prezentovalo celkem 669 domácích chovatelů.

V expozice 80 plemen holubů (většinou v mnoha barevných rázech) získal pohár předsedy ÚV ČSCH Ing. Jaroslava Kratochvíla, CSc., chovatel Karel Šmach ze Vnorov za kolekci osmi reprezentantů moravského pštrosa žlutého ze svého plemenného chovu.
Husy (8 plemen), kachny (11 plemen), krůty, perličky a především kohouti a slepice 68 plemen kura domácího kompletně zaplnili jednu halu areálu. Nejlepší kolekcí plemenného chovu se stala šestice černých bantamek Ing. Richarda Konráda z Prahy. Hned tři poháry za měděně červené hempšírky převzal Jiří Zemek (Vlčnov) a Jan Dufek (Postřekov) si z Lysé odvezl dva poháry Klubu chovatelů českých slepic za šumavanky. Na všechny ostatní oceněné v dalších kategoriích „zbyl“ vždy jeden pohár.
„Peří 2001 se podle mého názoru muselo líbit jak zasvěceným, tak laikům, výstaviště zkrátka splnilo představy ČSCH o formě akce a naše premiéra ve středočeské Lysé měla správné kulisy,“ řekl Kratochvíl. „O místě uspořádání národní výstavy v roce 2002, kde se představí společně holubi, drůbež a králíci, se musíme teprve rozhodnout. Ve hře zůstává samozřejmě i tradiční Brno.“

(kře)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down