29.09.2002 | 10:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Lysá přála koním

Podeváté za sebou si skočily pro přízeň návštěvníků výstava a veletrh Kůň v Lysé nad Labem. Areál firmy JOLY nabídl během tří dnů zavedený program, obohacený poprvé v historii o již IV. ročník Celostátní přehlídky tříletých chladnokrevných klisen. Komise odborníků udělila tři šampionské tituly v kategoriích českomoravský belgický kůň, norik a slezský norik.

Nejlepšími z kolekce vybraných čtyřnohých miss se tedy staly ryzka 55/ 979 Azíra (dcera hřebce 2715 Azur, z chovu Agro Vnorovy), vranka 13/ 589 Kama (po 656 Schram, chovatel Pavel Pejcha ze Zahrádky u Kaplice) a 69/ 483 Farida (po 2415 Hugo), reprezentující Vítkovskou zemědělskou společnost.
Tým osobností, oceněných v Lysé za „rozvoj a popularizaci chovu koní“, má letos následující složení: Ing. Jaroslav Havlíček (ředitel Hipologického muzea Slatiňany), MVDr. Čestmír Olehla (trenér dostihové stáje Wrbna), Jaroslava Sůrová (reprezentantka společnosti Vasury Kolesa), MUDr. Karol Hollý (mimo jiné provozuje nejvyspělejší hipoterapeutické středisko na Slovensku – v Hronovcích) a Václav Kletečka (chovatel koní ze Svržna).

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down