Masný skot dominoval národní výstavě

Národní výstava hospodářských zvířat v Brně je za námi. Jde o nejdůležitější údálost za posledních dvou let z pohledu chovatelů masného skotu. Letos se v Brně představilo 266 jedinců, zástupců 22 plemen chovaných na území české republiky. Pryč jsou doby, kdy se dobytek pouze nahnal do koralu, kde volně a zmateně pobíhal. Chovatelé masného skotu udělali velký kus práce v předvádění zvířat.

Pořadatelé z Českého svazu chovatelů masného skotu mohou být spokojeni. Velice bohatý a náročný program zvládli bez ztráty kytičky. Na brněnském výstavišti se uskutečnilo devět národních šampionátů a předalo 130 pohárů a plaket, do Brna přijelo 8 zahraničních rozhodčích. Největší konkurence byla v plemenech aberdeen angus, limousine, blonde d’Aquaitine a charolais.  Diváci si přišli na své také v soutěži belgického modrobílého i rustikálních francouzských plemen gasconne a salers. Známe také vítěze národního šampionátu piemontese, masný simentál a v plemeni hereford.

Velice atraktivní byla i soutěžní přehlídka plemenných býků a chovatelských skupin.

Kromě tradičních masných plemen se na výstavě představili i netradiční plemena – jako např. texas longhorn, wagyu či dexter chovatele Karla Rodena.

Více z národní výstavy přinese srpnový Náš chov.

Výsledkovou listina je ke stažení na stránkách Českého svazu chovatelů masného skotu.

http://www.cschms.cz/index.php?page=akce_doc&aid=164

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *