02.10.2003 | 10:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Maternův pohled do přírody

(kře) - „Věřím, že mé fotografie umožní lidem si na chvíli odpočinout a třeba v nich i podnítí nebo znovu oživí vztah k stále tajemné a nedostižné přírodě,“ říká Dan Materna, jehož autorská výstava má vernisáž v úterý 9. září v Komorní galerii Josefa Sudka (Maiselova ulice v těsné blízkosti Staroměstského náměstí). V hlavním městě se tak představí zvířata žijící u nás divoce i ve farmových chovech zásluhou profesionálního fotografa, který se autorsky uvedl rovněž v Našem chovu a Zemědělci.
Dan Materna (ročník 1971) pracuje už deset let pro deník MF Dnes a v jeho barvách získal tři vítězství v prestižní Czech Press Photo (pokaždé v jiné kategorii). Mimo to loni vyhrál se svou reportáží ve Fujifilm Euro Press Photo Awards a dvakrát zabodoval mezi stovkou nejlepších sportovních fotografií.
Pro zmíněné tituly našeho vydavatelství vyfotografoval bez přehánění univerzální Materna vedle jelenů a daňků z farem také novinku na české zemědělské scéně, ovce vřesové.
„Pracoval jsem v Sarajevu, Kosovu či Bagdádu, dokumentoval katastrofické povodně, pouliční bitky anarchistů a skinheadů s policií, stávky či těžký život nemajetných Indů. Stále víc jsem si po takové práci potřeboval pročistit hlavu a tak začaly moje vycházky do přírody. Poznal jsem tam krásu zvířat a mnohdy až neuvěřitelné způsoby jejich života. Rád bych se o tyto poznatky podělil,“ dodává fotograf, jehož pražská výstava skončí 5. října.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down