02.05.2017 | 08:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Matrace nové generace pro skot

Představujeme FLORTEX® 20 – vícevrstvé matrace pro skot z pěnového PE a z netkané polypropylenové textilie s ochranou proti mechanické abrazi kůže. Díky použitým netoxickým materiálům se speciálním povrchem poskytují lůžka ustájeným dojnicím vysoký komfort během odpočinku a celkově tak zlepšují zdraví a produkci.
EXPONÁT JE PŘIHLÁŠEN DO SOUTĚŽE O ZLATOU MEDAILI ANIMAL TECH 2017.

ARCO feed uvádí společně s italskou technologickou firmou Edilfloor na český a slovenský trh inovativní lůžka/matrace pro skot. Speciálně navržená netkaná polypropylénová textilie s mechanicky spojovanými vrstvami matrace, bez použití lepidel nebo jiných chemických aditiv, zvyšuje komfort ležících zvířat a v důsledku toho zlepšuje zdravotní stav a také produkci.

Matrace z pěnového PE s uzavřenými buňkami má sendvičovou konstrukci sestávající ze čtyř vrstev PE o hmotnosti 100 kg/m3. Vlastní povrch je pak tvořen vrstvou netkané textilie Flortex. Pro zvýšené pevnosti a odolnosti proti zátěži nebo deformacím je mezi vrchními dvěma vrstvami vložena navíc síť ze skelných vláken. Ta podstatně zlepšuje stabilitu lůžka a následně i komfort zvířete. Celá konstrukce je k betonové podlaze stáje s potřebným sklonem 2–3 % fixována šrouby pomocí nerezových lišt. K hlavním přednostem a výhodám lůžek FLORTEX 20 patří z hlediska komfortu zvířat použití syntetických a netoxických materiálů. Pohodlí zvířat zajišťuje také hydrofobní povrch materiálu, který neabsorbuje tekutiny, ale naopak je díky mírnému sklonu matrace důsledně odvádí mimo lůžko. Z ekologického pohledu je významná recyklovatelnost jeho jednotlivých komponent. K důležitým výhodám použitého materiálu můžeme určitě počítat jeho prodyšnost, drenážní schopnosti, neklouzavost a tepelně izolační schopnost. Díky neabrazivnímu povrchu matrace nedochází k mechanickému poškozování kůže zvířat. V důsledku odvodu vlhkosti a celkové pružnosti materiálu nevznikají u ležících dojnic otlaky a vynikající tepelně-izolační vlastnosti dále ještě zvyšují celkovou pohodu zvířat.

Příznivé podmínky pro ustájená zvířata jsou z hlediska etiky chovu vlastnosti prostředí, které můžeme ovlivnit také výběrem použitých materiálů a technologií. Z těchto důvodů jsou ve stájích instalována lůžka pro skot, aby ustájeným zvířatům poskytla pohodlný odpočinek, zdravotní nezávadnost prostředí, lepší hygienu a v neposlední řadě také prevenci proti abrazi kůže nebo vzniku dekubitů. FLORTEX 20 je odpovědí společnosti Edilfloor na všechny tyto potřeby ustájených zvířat. Díky prodyšnosti, neklouzavosti, schopnosti nepropouštět tekutiny a tepelně izolovat splňuje i ta nejpřísnější kritéria na ekologický a také etický přístup k chovu.

FLORTEX® 20 je přihlášen do soutěže o zlatou medaili Animal Tech 2017. Návštěvníkům Národní výstavy hospodářských zvířat 2017, bude předveden na brněnském výstavišti ve dnech 11. až 14. května 2017 v pavilonu P, na stánku číslo 84 společnosti Softmatic.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down