22.06.2013 | 12:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Mendelův pavilon začíná žít výzkumem

Na Mendelově univerzitě v Brně byl dokončen projekt, který zřejmě nemá v Evropě obdoby. V nových biotechnologických pavilonech M a X se nachází například minipivovar, pekárna, výrobna krmiv, prostor pro kompletní zpracování masa a výrobu sýrů, dále také nádrže pro ryby, akvária a nejmodernější skleníky. Na fytotronech je možné simulovat různá roční období, úroveň srážek i různá spektra osvitu.

Výstavbou pavilonů M a X získala Mendelova univerzita 11 185 m² nových ploch s moderní infrastrukturou pro vědecko-výzkumnou činnost.

V úvodu slavnostní akce vystoupili prof. Petr Doležal, prof. Jiří Zelenka, kteří nastínili nové trendy ve výživě hospodářských zvířat v souvislosti s novými možnostmi pracoviště. 

Následovala krátká diskuse se zástupci krmivářských firem a děkan AF prof. Ladislav Zeman již mohl přistoupit k představení výzkumných a testačních možností nového centra a jeho prohlídce.

S otevřením nových prostor se podstatně zkvalitní výuka. Moderní infrastruktura je také nezbytným předpokladem pro udržení vědecké práce na evropské úrovni v oblasti rybářství, technologie potravin, ekologie, pěstování rostlin, chovu zvířat apod. a na světové úrovni v oblasti biotechnologie, genomiky a proteomiky, biologie rostlin, biochemie a dalších oborů.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down