08.10.2004 | 10:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Menší i větší stroje

Na stánku Agroing Brno, s. r. o., na výstavě Země živitelka 2004 mohli návštěvníci vidět tradiční program firmy, do něhož patří stroje a zařízení pro výrobu krmných směsí a posklizňovou úpravu a skladování plodin.

Vzhledem k charakteru výstavy je zájem o stroje vhodné především pro menší hospodářství, nejvíce o systémy aktivního větrání vhodného pro skladování plodin v hangárových skladech. Zeptali jsem se Ing. Zdeňka Procházky, jednatele firmy, na hlavní výhody tohoto systému: „Proti klasickým systémům jde o systém pracující na principu sání, což umožňuje provoz s výrazně nižší příkony (0,15 kW až 2,2 kW). Navíc nejsou nutné žádné stavební úpravy podlahy a hala tak zůstává víceúčelová. Díky tomu, že je systém mobilní, lze operativně reagovat na vlhkost přijímané suroviny do skladu a systém tak pracuje vždy optimálně (vzdálenost pylonů od sebe je závislá na vlhkosti suroviny). Tímto způsobem řešíme skladování suroviny od dvou do osmi metrů výšky a do 20% vlhkosti. V České republice ještě stále panuje mírná nedůvěra k tomuto systému, ale nejen ve Velké Británii, odkud toto zařízení dovážíme, ale i v ostatních zemích západní Evropy se tento způsob používá už přes 30 let. Zákazníci obvykle začínají s tzv. provzdušňovací jehlou, která je určena pro likvidaci horkých míst v uskladněné plodině, pracujícím na stejném sacím principu a pro následující sezónu si již pořizují kompletní systém,“ uvedl Ing. Procházka.
Z větších strojů byl na stánku vystaven granulační lis o výkonu 4,5 t/hod na krmné směsi. Až překvapivý zájem byl ale podle slov jednatele společnosti o granulaci jiných materiálů, a to především biohumusu a pilin. Finální produkt z linky dodávané firmou Agroing na granulaci biohumusu Dvorecký Organoferm si zákazníci mohli zakoupit nejen na výstavě, ale dostanou ho i v celé řadě obchodních řetězců. Na vzrůstající zájem o granulaci pilin je firma také připravena; pro tyto účely je dodáván granulační lis s robustnějším provedením vnitřního lisovacího ústrojí.
Mimo tyto exponáty si návštěvníci mohli prohlédnout i další stroje, jako saco-tlačný pneumatický dopravník, vzduchovou předčističku, mořičku nebo modulový zásobník. Z oblasti výroby krmných směsí to pak byla sestava zvaná speciální nabídka skládající se z přisávacího šrotovníku o příkonu 11 kW a vertikální míchačky na 1000 kg.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down