12.09.2019 | 12:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Mezinárodní úspěch českých včelařů

Časopis Moderní včelař vydávaný Pracovní společností nástavkových včelařů získal bronzovou medaili v kategorii časopisů věnovaných chovu včel na soutěži 46. ročníku Mezinárodního včelařského kongresu Apimondia, který se koná od 8. do 12. 9. 2019 v Montréalu v Kanadě.

Vrcholné celosvětové odborné setkání včelařských odborníků pořádá organizace Apimondia každé dva roky na různých kontinentech. Stěžejní událostí je kongres, odborná konference, výstava ApiExpo a soutěže včelích produktů, knih, fotografií, plakátů, filmů, videí, aplikací pro smartphony a časopisů ve dvou kategoriích, s převahou vědeckého obsahu a s převahou článků o chovu včel (kat. 40). Letos se poslední jmenované kategorie účastnily časopisy z devíti zemí.

Tři čísla časopisu Moderní včelař aktuálního (XVI.) ročníku předložil hodnotící komisi Apimondia Mgr. Jiří Danihlík, Ph.D., pedagog Katedry biochemie Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci a člen redakční rady a kmenový autor časopisu. Cenu převzal osobně v rámci programu Apimondia 2019.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down