29.12.2021 | 10:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Mléčná farma roku 2022

Upozorňujeme všechny chovatele mléčného skotu, že přihlášky do soutěže Mléčná farma roku 2022 se přijímají do konce ledna. Podmínkou je pouze zapojení do kontroly užitkovosti, v rámci které se vyhodnocují soutěžní ukazatele.

Soutěž je určena všem chovatelům dojeného skotu, kteří chovají na území ČR minimálně 60 dojnic českého strakatého skotu (kategorie Čestr) nebo holštýnského skotu (kategorie Holštýn). Soutěž  svým účastníkům nabízí kromě lákavých finančních odměn také cenný pohled do zrcadla – jak je na tom právě ta naše farma v porovnání s ostatními či dává odpověď na otázku: „Zlepšili jsme se z pohledu minulých ročníků?“ 

Přihlášení do soutěže je tedy možné pomocí tištěné přihlášky i on line na webových stránkách www.mlecnafarmaroku.cz, nejpozději do 31. ledna 2022. Na těchto www stránkách pak najdete všechny důležité informace. Vyhlášení výsledků se bude konat na známém místě v hotelu Skalský Dvůr na Vysočině při závěrečné konferenci ve čtvrtek, dne 24. března 2022.

Kdo se nevíce zlepší?

Potřetí bude letos také udělován titul skokan roku. Cílem je ocenit tu farmu, která se v posledním roce meziročně nejvíc zlepšila. Podmínkou je přihlášení farmy do soutěže Mléčná farma roku ve dvou posledních ročnících. Posuzována je u jednotlivých podniků procentní změna u všech šesti hodnocených ukazatelů. Následně u každého parametru bude mezi podniky stanoveno pořadí podle toho, jak velká je meziroční procentní změna. Vítězem se stane ta farma, která má součtem za všech šest ukazatelů nejvíce bodů.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down