23.08.2013 | 09:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Mlékárna Mláka již nabízí své výrobky

Soukromému zemědělci Jaroslavu Auskému se podařilo zrealizovat projekt minimlékárny na zpracování vlastní produkce farmy dojeného skotu a následký prodej mléčných výrobků. Slavnostní otevření nově vybudované mlékárny se konalo ve čtvrtek 22. srpna za přítomnosti prezidenta Agrární komory Jana Veleby, předsedy Senátu parlamentu ČR Milana Štěcha a dalších.

Mlékárna v obcí Mláka na cestě z Jinřichova Hradce do Třeboně byla donedávna ve zkušebním provozu, ale už nyní si mohou kolemjedoucí koupit kvalitní čerstvé i tvrdé sýry, čerstvé mléko, jogurt, zákys, pomazánky a termizované výrobky. Zatím se zpracovává asi 500 litrů mléka, ale kapacita výroby je asi třikrát vyšší. Dojivost na farmě chovaných zhruba 120 dojnic je kolem 22 litrů, takže denně poskytnou asi 2500 litrů mléka. Pokud bude mít minimlékárna odbyt, bude navyšovat svou výrobu.
Mlékárna vznikla přestavbou bývalého zemědělského objektu, hlavním projektantem a dodavatelem stavby a technologií byla společnost Agromont Vimperk, spol. s r. o.

 

 

 

 

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Komentáře k článku

 1. do kempu u skalníku jezdíme 30 let a konečně podnik jak má vypadat.nakupovali jsme těsně
  před ofic. otevřením a naprostá kvalita.doufám že s nárustem kapacity se nezhoršíte.
  poznáme v létě.
  přeji úspěch vydržte!
  s pozdravem ženíšek mnichovo hradiště

 2. Ochutnala jsem Jogurtové mléko Borůvkové . V Y N I K A J Í C Í !!!!! Děkuji. A blahopřeji.

 3. Všechno, co jsem dosud ochutnala, byla neskutečná dobrota. Máme vás sice trochu z ruky, ale stojí nám za to si k vám zajet. Pak máme - promiňte mi ten výraz - nebe v hubě. Děkuji a držím palce!

 4. květa hlinovská

  skvělé poctivé mléko a všechny ostatní produkty z Mláky.Nedá se srovnat
  s markety.!!!!!!!!Přeji hodně úspěchů!!
  Srdečný pozdrav

 5. Vynikající jogurty, zákysy, máslíčko, ochucené mléka všem doporučuji a děkuji za pochutnání. Přeji hodně úspěchů Vaše zákaznice Lenka.

 6. Vynikající jogurty, zákysy, máslíčko, ochucené mléka všem doporučuji a děkuji za pochutnání. Přeji hodně úspěchů Vaše zákaznice Lenka.

 7. skvělé produky za slušné ceny i po letech výroby, ochutnali jsme jako cykloturisté, bohužel k běžnému odběru bydlíme příliš daleko.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down