23.08.2013 | 09:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Mlékárna Mláka již nabízí své výrobky

Soukromému zemědělci Jaroslavu Auskému se podařilo zrealizovat projekt minimlékárny na zpracování vlastní produkce farmy dojeného skotu a následký prodej mléčných výrobků. Slavnostní otevření nově vybudované mlékárny se konalo ve čtvrtek 22. srpna za přítomnosti prezidenta Agrární komory Jana Veleby, předsedy Senátu parlamentu ČR Milana Štěcha a dalších.

Mlékárna v obcí Mláka na cestě z Jinřichova Hradce do Třeboně byla donedávna ve zkušebním provozu, ale už nyní si mohou kolemjedoucí koupit kvalitní čerstvé i tvrdé sýry, čerstvé mléko, jogurt, zákys, pomazánky a termizované výrobky. Zatím se zpracovává asi 500 litrů mléka, ale kapacita výroby je asi třikrát vyšší. Dojivost na farmě chovaných zhruba 120 dojnic je kolem 22 litrů, takže denně poskytnou asi 2500 litrů mléka. Pokud bude mít minimlékárna odbyt, bude navyšovat svou výrobu.
Mlékárna vznikla přestavbou bývalého zemědělského objektu, hlavním projektantem a dodavatelem stavby a technologií byla společnost Agromont Vimperk, spol. s r. o.

 

 

 

 

Napsat komentář

Napsat komentář

Komentáře k článku

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down