22.04.2001 | 10:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Mobilní míchárna, další z mnoha možností spolupráce

Zemědělsko obchodní společnost Brodek u Prostějova, akciová společnost je nástupnickou organizací JZD Brodek s hlavní náplní činnosti chov prasat a provoz mobilních mícháren, sděluje předseda představenstva a. s. Zbyněk Čech. “První mobilní míchárnu jsme začali provozovat ve spolupráci se Sanem v roce 1997. Od té doby se v roce 2000 rozrostl náš park mobilních mícháren o další stroj, tentokrát na podvozku Scania a opět osazený nadstavbou od společnosti Buschhoff.”

“V našich dvou farmách v Brodku a v Želči chováme v uzavřeném obratu stáda 550 prasnic landrase. Dosahujeme průměrného počtu 20,5 odchovaných selat. Naším cílem ve výkrmu je držet se trvale nad hodnotou denního přírůstku 800 g při zmasilosti nad hranicí 55 %. Z tohoto důvodu jsem se pustili do rozsáhlé rekonstrukce stájí, která překračuje náklad 15 mil. korun. Společně se Sanem v oblasti výživy spolupracujeme rovněž na vakcinačním a medikačním programu. Od naší vzájemné spolupráce si slibujeme další zvýšení užitkovosti.”

Obrázek – předěl

Mobilita, kvalitní minerální krmiva a mléčné krmné směsi, odborné poradenství, vlastní objemná krmiva a trvalý servis rozšiřují možnosti při výživě zvířat. “V současné době máme v regionu více než 40 spokojených zákazníků a jsme připraveni okruh našich zákazníků dále rozšiřovat,” navazuje na předsedu představenstva vedoucí úseku mícháren Vladimír Malý. “Kromě již zmiňovaných výhod bych chtěl ještě zmínit další přednosti dodávky krmiv pomocí mobilních mícháren. Především je to možnost dodávat hotové krmné dávky i pro menší zákazníky. Právě zásluhou mobility je možné dodat celou řadu různých KD i vícekrát týdně, nebo použít objemových krmiv vlastních nebo nakupovaných, optimalizovat recepturu KD – vše podle přání zákazníka.” Nová mobilní míchárna krmných směsí Buschhoff nabízí další možnosti zpracování krmiv – šrotování obilovin (8 t/hod), mačkání obilovin hydr. mačkačem (10-12 t/hod), pneumatické sání obilovin ze vzdálenosti 40 m, pneumatické nebo mechanické vyskladňování směsí, navažování pomocí digitální váhy a řadu dalších.

Obrázek – předěl

Mobilní míchárna krmných směsí a vazba na moderní koncepty výživy zvířat společně s prvotřídními a tržně orientovanými premixy dává základ pro správnou výživu zvířat. “Se Zemědělsko obchodní společností Brodek u Prostějova spolupracuji už více než 5 let. V průběhu naší spolupráce se nám podařilo zvýšit denní přírůstky z 620 g na 750 ga počet odchovaných selat z 17 na 20,5,” Dodává Ing. Aleš Šmerda, Sano oblastní vedoucí.

Ing. Martin Kaas, České Sano

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down