18.12.2015 | 08:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Moderní farma pro chov dojnic

Zbourat zastaralou farmu, kde se nachází na 420 vysokoužitkových dojnic a za provozu postavit na jejím místě novou, tak to už vyžaduje velkou odvahu, odhodlání i neobyčejné organizační schopnosti. A ani jedno nechybělo vedoucím pracovníkům Školního zemědělského podniku Lány České zemědělské univerzity v Praze. Jak ředitel Ing. Martin Křenek, tak obchodně ekonomický náměstek Ing. Karel Bím, CSc., vzali na sebe zodpovědnost, které se po celá léta všichni báli. Dobré dílo se podařilo, za pouhých sedm měsíců vyrostla v Rudě nedaleko Rakovníka moderní farma pro 550 dojnic.

Slavnostní otevření proběhlo téměř na rok přesně, kdy školní zemědělský podnik otevřel novou farmu na Požárech pro pastevní chov jerseyského skotu. Je to třetí velká investice Školního zemědělského podniku Lány během uplynulých čtyř let, které by měly zemědělskou produkci v celém podniku stabilizovat.

„V Rudě se nachází naše stěžejní farma, která byla postavena již v šedesátých letech minulého století a požadavkům současné zemědělské praxe už vůbec nevyhovovala,“ řekl týdeníku Zemědělec Ing. Martin Křenek. „A proto jsme ji museli zmodernizovat. Nejdříve bylo nutné zastřešit silážní jámu, kde jsme dočasně ustájili na 180 dojnic, dalších 120 krav jsme převezli do výkrmny býků na Amálii, kam dodala společnost Agromont Vimperk, jež rekonstrukci prováděla, mobilní dojírnu. V těchto provizorních podmínkách pracovali ošetřovatelé, zootechnici a další pracovníci, kterým bych chtěl za tuto obětavou práci poděkovat. Modernizace farmy dojnic je hodně složitá záležitost a všichni ji zvládli na výbornou. Ocenit musím i společnost Agromont Vimperk s. r. o, která byla, stejně jako na Požárech, zárukou kvalitní a zodpovědné práce.“

*

Více o zmodernizované farmě v Rudě, která bude sloužit také studentům zemědělské univerzity, naleznete v Zemědělci č. 1/2016.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down