16.04.2019 | 06:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Moderní stáj pro výkrm prasat

Původní technologie ustájení prasat byla v Zalužanech velmi zchátralá, řada stájových prvků se už nacházela v havarijním stavu a dožívající zvířata měla nízkou užitkovost. Změna přišla s Agricem Třeboň a rekonstrukcí první haly pro výkrm prasat probíhající od listopadu 2013 do května 2014.

Přebudován byl veškerý systém kejdových kanálů, k překrytí kejdového systému se využily betonové podlahové rošty. K opláštění stěn se požily sendvičové PUR panely s plastovými okny a obdobným způsobem byla rekonstruovaná i střecha. Ve stáji je nainstalováno plastové hrazení s nerezovými spojovacími prvky.
Hala určena pro výkrm 1520 prasat je rozdělena do čtyř identických sekcí po dvaceti kotcích s celkovou kapacitou 360 prasat na každou sekci. Ve stáji se nachází i sanitární oddělení pro 80 prasat. Každá sekce je z pohledu vzduchotechniky a kejdového hospodářství samostatnou jednotkou. Do čisté a vydezinfikované sekce se najednou naskladňují běhouni o hmotnosti 25 kg a po dosažení porážkové hmotnosti se opět jednorázově vyskladňují.*
Více se můžete dočíst v Zemědělci č. 15.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down