Možnost diverzifikace farem do chovu hmyzu

Chov hmyzu může poskytnout příležitost k opětovnému využití bílkovin z organického odpadu zpět do potravinového systému, shodli se delegáti britského veletrhu prasat a drůbeže.

Thomas Farrugia, výkonný ředitel a zakladatel Beta Bugs a Larry Kotch z Flyboxu, se podělili o poznatky o některých technologiích hmyzu, které jsou dostupné zemědělským podnikům, jenž zvažují diverzifikaci do chovu hmyzu.

Hmyz pro akvakulturu a krmivo pro hospodářská zvířata

Zatímco na celém světě je mnoho hmyzu chováno pro krmení zvířat a lidskou spotřebu, včetně včel medonosných, košenilních brouků, švábů, bource morušového, voskových červů, moučných červů, cvrčků a lakového hmyzu, Farrugia se zaměřil na chov ​​larev bráněnek (Black Soldier Fly), kterými lze krmit akvakultura, drůbež, prasata a krmivo pro domácí zvířata.

Vynikající alternativní protein

Black Soldier Fly (BSF) obsahuje 40-50 % bílkovin, což z nich dělá vynikající alternativní zdroj bílkovin pro krmivo pro zvířata. Mají lineární životní cyklus, který začíná kladením vajíček, ze kterých se vylíhnou larvy a poté se vyvinou v kukly, než se vylíhnou dospělé mouchy. Je to larvální stádium, které poskytuje zdroj bílkovin, takže když je chovají, Farrugia řekl, že je důležité nenechat je vyvinout do stádia před kuklou.

Použití chovu hmyzu ke snížení odpadu

Larvy jsou všežravé a mohou být krmeny různými potravinami nebo zemědělským odpadem jako krmivem. Tesco nedávno oznámilo, že spolupracuje se společností Grinsect v Maďarsku na testování využití chovu hmyzu ke snížení plýtvání potravinami. Počátkem roku 2023 supermarket přizpůsobil svůj provozní model tak, aby spustil tento inovativní koncept ve 13 obchodech, přičemž přebytečné vyrobené a pekařské výrobky zasílají muškám černého vojáka, které se pak přeměňují na hmyzí protein a používají se jako krmivo pro zvířata.

Využití trusu hmyzu

Larvy také produkují trus – suchý hnůj bez zápachu, který může prospívat zdraví rostlin. Potenciální trhy pro trávu zahrnují zahradní centra, zahradnictví a regenerativní zemědělství. Mezinárodní platforma hmyzu pro potraviny a krmiva (IPIFF) uvedla, že je odhodlána pracovat na další optimalizaci technik zpracování trusu hmyzu.

Zvýšit pohodu drůbeže

Farrugia řekl, že BSF lze krmit drůbež jako doplněk pro zlepšení životních podmínek, protože umožňuje ptákům projevovat přirozené chování při hledání potravy. Larvy mohou být také použity jako náhrada sóji v krmivech pro zvířata. Nutričně nabízejí larvy BSF vyvážený profil aminokyselin, vysoké hladiny vápníku a fosforu a jsou také přírodními probiotiky. Jsou také hypoalergenní, což umožňuje výrobcům získat přístup k prémiovým cenám prodejem na trhu s krmivy pro domácí zvířata.

Produkce larev BSF

Larvy BSF by mohly být produkovány na farmě v modulárních dávkových vývojových systémech. V nich se vajíčka vylíhnou a doručí na farmu jako juvenilní larvy, které jsou poté chovány v pěstebních boxech a uspořádány ve vertikálním systému po dobu 7 dnů. V tuto chvíli jsou připraveny k oddělení od frasu a doručení zákazníkovi.

Krmení larev

Je důležité, aby krmivo bylo předkládáno správně, protože larvy mají malá ústa, což znamená, že velikost částic musí být malá a také vlhká a konzistentní, aby se mohly krmit vysokou rychlostí. Předspotřebitelské vedlejší produkty, jako jsou pivovary; obiloviny, mléčné vedlejší produkty a rostlinné vedlejší produkty jsou všechny vhodné suroviny.

Zdroj: All About Feed

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down