17.04.2023 | 02:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na co se můžete těšit na Animal Techu

Mezinárodní veletrh pro živočišnou výrobu ANIMAL TECH, Národní výstava hospodářských zvířat a Národní výstava myslivosti budou na brněnském výstavišti zahájeny 22. dubna. Tradiční součástí Národní výstavy hospodářských zvířat jsou národní šampionáty masného i dojného skotu, nově se mezi nimi objeví národní šampionát českého strakatého skotu. V úterý 25. dubna se uskuteční veterinární kongres, který pořádají Výzkumný ústav veterinárního lékařství a Výzkumný ústav živočišné výroby.

Nosnými tématy veletrhu jsou chovatelství, genetika, veterinární lékařství, technologie a zemědělská technika pro živočišnou výrobu. Veletrh je určen především odborníkům - chovatelům, zootechnikům, zemědělcům a veterinárním lékařům.

Veletrh ANIMAL TECH a Národní výstava hospodářských zvířat jsou umístěny v pavilonech P, F a na přilehlých volných plochách. Na výstavišti se představí celkově 160 firem. Zemědělskou techniku vystaví například firmy Agrafa, Agrotec, Agrotechnika Vaněk, Agrozet, Cime nebo Strom. Z oblasti krmivářství budou na veletrhu ANIMAL TECH vystavovat mimo jiné Mikrop, Sano, VVS Verměřovice a De Heus, v oblasti zemědělských staveb se představí KSK-Belt nebo S. O. K. stavební. S dojicí technikou přicházejí například DeLaval a Merkanta, řešení pro chytré farmy nabídne VNT electronics.

Skot, ovce, kozy a prasata uvidí návštěvníci v pavilonu P, kde budou na dvou předvadištích probíhat také národní šampionáty a soutěžní přehlídky. Pavilon F bude stejně jako v minulém ročníku patřit koním.

Přehlídky zvířat a soutěže

Základem doprovodného programu jsou národní šampionáty, soutěžní a chovatelské přehlídky vystavených hospodářských zvířat. V ročníku 2023 proběhnou národní šampionáty plemen masného skotu, národní šampionát holštýnského skotu, národní šampionáty plemen jersey a brown swiss a národní šampionát českého strakatého skotu.  Přesný program šampionátů je k dispozici dále a také na webu Národní výstavy hospodářských zvířat. Chystá se také soutěžní přehlídka normandského skotu, přehlídky prasat, ovcí a koz a chovatelské přehlídky koní.

Jedno z chladnokrevných plemen koní, které v dubnu budou moci vidět návštěvníci Národní výstavy hospodářských zvířat je český norik. Koně budou představeni jak v ukázce chovatelské kolekce, tak i v každodenním odpoledním doprovodném programu.

Představení chovu prasat

„Na výstavě bude k vidění celá hybridizační vertikála – od mateřských plemen až po čistokrevná otcovská plemena, která jsou exteriérově velmi zajímavá. Sice nebudeme dělat žádný šampionát, ale v rámci komentované prohlídky představíme všechna plemena a hlavně celý systém chovu prasat.

Kromě toho bych rád zdůraznil, že v malém předvadišti bude během soboty a neděla také řeznicko-kuchařská show. V jejím rámci ukáží špičkoví profesionálové přímo na místě zpracování celé vepřové půlky a využití jednotlivých druhů masa. V rámci této show bude zpracováváno nejen vepřové, ale nově i další druhy masa (hovězí, skopové), a také mléko,“ sdělil k programu ředitel Svazu chovatelů  -prasat Ing. Jan Stibal.

Účast výživářských firem

V pavilonu P bude vystavovat většina známých krmivářských firem působících na území ČR a ve střední Evropě. Svou účast potvrdily společnosti: ACE Agro, s. r. o.; ADDICOO GROUP, s. r. o.; AFEED a. s.; Alltechnology CZ, s. r. o.; APROS, s. r. o.; Bodit Tachov, s. r. o.; De Heus a.s. Dibaq a.s. Duynie s.r.o.; FIDES AGRO, spol. s r.o.; Ch. Hansen Czech Republic, s. r. o.; Jamenská, a. s.; Lacnea Agri, s. r. o.; MIKROP Čebín, a. s.; SANO – Moderní výživa zvířat spol. s r. o.; VK-DRCMAN, s. r. o. a VVS Verměřovice, s. r. o.  Z firem zabývajících se výrobou a prodejem technologií souvisejících s živočišnou výrobou jsou na seznamu přihlášených vystavovatelů: AGROING Brno, s. r. o.; AGROTEC, a. s.; Alex Industries, spol. s r. o.; Bauer Technics, s. r. o.; BD Tech, a. s.; Cernin, s. r. o.; STS Olbramovice, a. s. a mnoho dalších.

Vybíráme z některých novinek

Společnost AGE představí na Animal Techu novinku na trhu – už sedmou řadu počítače AGE-VENT pro řízení složitějších chovů a technologií řídí nejen chov, ale i topení, ventilaci, chlazení, osvětlení, krmné a napájecí systémy atd. Nyní vyvinuli další vylepšení, které počítači umožní řídit stáje s prasaty řídící jednotku AGE – VENT PIGS. Nadstandardně k tomuto produktu nabízí také funkci vzdáleného přístupu k datům uloženým na centrálním serveru – prostřednictvím telefonu nebo PC.

Firma AgriTechnika CZ bude na veletrhu ANIMAL TECH 2023 již tradičně vystavovat technologie pro precizní zemědělství. Návštěvníci se mohou těšit na mobilní NIR analyzátor krmiv AgriNIR, ruční NIR analyzátor krmiv X-NIR a NIR analyzátor krmiv v reálném čase EVONIR použitelný na jakýkoliv typ krmného vozu, řezačky, anebo cisterny. Dále naleznete na expozici AgriTechnika CZ přehled produktů od výrobce MX – čelní nakladače a příslušenství a technologii stacionárního balení krmiv.  

AGROTEC,  a. s. ve spolupráci s autorizovanými dealery techniky New Holland již 30 let dodává špičkovou zemědělskou techniku našim farmářům.  „Kromě novinky – traktoru T6.180 Methane Power farmářům představíme celou rodinu traktorů T5, jenž v současnosti zahrnuje šest modelových řad. Traktory budou doplněné svinovacími lisy New Holland včetně novinky řady Pro Belt a další technikou pro pícnináře jako jsou například mulčovače. Věříme, že si k nám najdete cestu a rádi vás osobně s novinkami na stánku seznámíme,“ sdělil mimo jiné Ing. Aleš Petr, marketingový manažer společnosti.

V neděli 23. dubna ve 14 hodin se v pavilonu F na brněnském výstavišti na Národní výstavě hospodářských zvířat představí mobilní aplikace Zvíře+, která chrání zdraví a životy zvířat. Současně se bude prezentovat také Koňská záchranka. Obě služby jsou primárně určeny chovatelům, jejichž zvířecí kamarád se ocitne v nouzi.

Další doprovodné akce

Výstaviště hostí také mezinárodní setkání chovatelů plemene charolais World Charolais Technical Congress nebo aukce plemenných jalovic a embryí.  Veletrh ANIMAL TECH a Národní výstava hospodářských zvířat se konají souběžně s Národní výstavou myslivosti, v jejímž programu je i oslava 100 let od vzniku Českomoravské myslivecké jednoty. Na brněnském výstavišti se objeví unikátní trofeje a bude se konat mistrovství Evropy ve vábení jelenů, myslivecký ples nebo koncert klubu trubačů.

Mezi další doprovodné aktivity patří včelařská výstava, prodej farmářských a regionálních potravin nebo oblíbená anketa Miss Sympatie. V neděli a v pondělí se mohou návštěvníci těšit na timbersport.

Zemědělství žije

Projekt Zemědělství žije zve žáky základních škol na netradiční naučný program Ze života zemědělství, který připravil Zemědělský svaz České republiky.  Ve středu 26. 4. se základní školy mohou objednat na tento program, jehož součástí je:

  • Naučná stezka s průvodcem mezi expozicemi hospodářských zvířat
  • Základní informace o chovu zvířat, rostlinné výrobě a produkci potravin
  • Informace o vystavené zemědělské technice

Otevírací doba, vstupné

Výstaviště bude otevřeno od 9 do 17 hodin, ve středu do 16 hodin. Základní vstupenka stojí 110 korun a je dostupná pouze při online nákupu na webu veletrhu, vstupné na místě stojí 180 korun. Organizované skupiny nad 15 osob mají v pondělí a v úterý výhodnější vstupné a ve středu 26. dubna organizované skupiny navštíví výstaviště zdarma.*

Více informací na www.animaltech.cz.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down