06.05.2002 | 10:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na trh přichází Prisma

Řadu nových kompletních doplňků pro všechny kategorie skotu, prasat i drůbeže představila pod názvem Prisma ve své expozici na brněnském Animal Vetexu společnost Gyuokrma. Pro skot jsou určeny tři doplňky z této řady – Prisma Fat, Prisma Fiber a Prisma Milk

První z nich představuje vysoce stravitelný přírodní zdroj nasycených a nenasycených mastných kyselin s krátkým uhlíkovým řetězcem pro přežvýkavce. Tento nutriční doplněk zásobuje vysokoprodukční zvířata energií potřebnou ke zvýšení mléčné produkce a obsahu tuku v mléce, přičemž nesnižuje příjem krmiva. Prisma Fiber je určen rovněž pro přežvýkavce, u kterých zlepšuje pomocí bylinných extraktů využitelnost objemných krmiv a napomáhá tím nárůstu mléčné produkce. Hlavní složkou tohoto doplňku jsou povrchově aktivní látky, které zvyšují přilnavost enzymů na částice krmiv. Účinek je podpořen přítomností živých kvasinek, které pohlcují kyslík přinášený do bachoru krmivem, tím vytváří optimální podmínky pro metabolizmus baktérií v bachoru. Premix pro vysokoužitková zvířata – Prisma Milk – obsahuje vitamín PP (niacin) a vitamín B1 (niacin) Pomocí niacinu dochází u zvířete ke stimulaci produkce bílkoviny mikrobiálního původu a tím i ke zvýšení množství snadno stravitelné bílkoviny v tenkém střevě. Thiamin zlepšuje energetický metabolizmus a přispívá ke zvýšení produkce mléka a obsahu mléčných bílkovin.
K řadě Prisma patří i dva doplňky určené pro drůbež: Prism-Acid Agr, který je směsí chráněných a volných anorganických a organických kyselin a posiluje přirozenou hygienu trávicího traktu po celé délce trávicí trubice. Druhý z nich Prisma Shell je nutričním doplňkem pro zvýšení kvality skořápky. Tvoří ho kombinace vápenných solí a stopových prvků, které zvyšují rozpustnost minerálních látek (vápník, stopové prvky), zvyšuje vstřebávání vápníku a stimuluje tak tvorbu skořápky a zlepšuje pohotové ukládání vápníku. Při jeho použití dochází u nosnic ke zvýšené kvalitě skořápky (síla i barva), snižuje se u nich výskyt křapovitých vajec a prodlužuje se snáškové období.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down