11.12.2016 | 02:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Napájení selat Weda Nutrix

Společnost WEDA Dammann & Westerkamp GmbH, která se specializuje na krmné a ustájovací technologické systémy pro prasata představila na loňském EuroTieru novinku v podobě automatického vícefázového napájecího systému pro selata pod názvem Nutrix + 2.0.

 

Obecně platí fakt, že mnohačetné vrhy vyžadují také více mléka od prasnic. Moderní genotypy prasat nabízejí takové četnosti vrhů, že není v silách matek – prasnic všechna selata nakojit. Nově představené zařízení Nutrix pomáhá řešit tento problém. Jeho předností jsou minimální ztráty a maximální hygiena. Vyvojáři společnosti toho dosáhli díky novému tvaru korýtka pro selata a sofistikovanému ovládání počítačem.

Čerstvé krmivo je za všech okolností dostupné pro všechna selata, neboť systém disponuje mikrodávkováním, takže ve žlabu je vždy maximálně 30 až 40 g. Unikátní tvar žlabu s ostrůvkem uprostřed zabezpečuje dobrou hygienu. Počítač a dávkovací automat obslouží až 600 porodních kotců se selaty 24 hodin denně. To také koresponduje s fyziologickou potřebou selat dostávat mléčnou krmnou směs pravidelně i v noci. Systém bez problémů dokáže odchovat 16 selat z jednoho vrhu. A matka tolik neztrácí kondici.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down