16.04.2023 | 02:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Národní výstava myslivosti v Brně

Letošní konec dubna na brněnském výstavišti se dá bez nadsázky označit jako myslivecký svátek. Národní výstava myslivosti bude letos podle pořadatelů mimořádná. Od 22. do 26. dubna se v Brně koná Národní výstava myslivosti souběžně s veletrhem ANIMAL TECH a Národní výstavou hospodářských zvířat.

Národní výstava myslivosti je umístěna v hale G1 a na venkovní ploše G, kde najdete bezmála 80 firem. Některé doprovodné programy se uskuteční v hale G2 a na volné ploše u pavilonu Z.

Zbraně, optika, střelivo a potřeby pro myslivost

Pavilon G1 je beze zbytku naplněn vším, co k myslivosti patří. Lovecké zbraně, optiku a střelivo najdou návštěvníci například na expozicích KOZAP, ARMS-CZ, Broková střelba – Filip Matějů, IBO CZ, Leica Camera Austria, Les a zahrada, Sellier & Bellot, STV Arms, Swarovski Optik, ThermFox, ThermVisia, Rapier nebo Záhoří Rudel. Lovecký svět bude vystavovat lovecké zbraně od České zbrojovky. V případě zájmu o koupi střeliva či munice je nutné mít s sebou zbrojní průkaz.

Velký výběr budou mít návštěvníci v oblečení a potřebách pro myslivce. Na brněnské výstaviště přiváží tento sortiment například Banner, Bayerwald, Luko, Nordic Craft, Petex Jihlava, Selekt nebo Virginia shop.

Karavany vhodné pro myslivost představí Life Style Camper, skříně a trezory na zbraně bude vystavovat Justra trezory. Lesy České republiky představí historii bažantnictví na Konopišti a v Židlochovicích.

V pavilonu G1 se budou prezentovat také vystavovatelé s nabídkou pro loveckou turistiku, s interiérovými doplňky, štítky pod trofeje a potřebami pro kynologii. Mezi další vystavovatele patří například Foxyfoxy, Patrik Loebe, Difri nebo Nature Service.

Stále je možné přidat se k této mimořádné události. Haly jsou zcela naplněné, je však možné se získat místo na venkovních výstavních plochách.

Pódium se zábavou a poučením

K Národní výstavě myslivosti patří již tradičně bohatý doprovodný program. Bude se odehrávat v pavilonu G1. Programem na podiu bude provázet Petr Joo a o atmosféru se postará Jožka Šmukař.

Představí se kluby ČMMJ, proběhnou kynologické a sokolnické ukázky, připraven je program pro děti, denně mohou návštěvníci přihlížet hodnocení trofejí. V úterý můžete přihlížet diskuzi, který se bude zabývat vlky.

Ani tento rok nebude na 200 m2 chybět vzdělávací program pro děti všech věkových kategorií – lesní pedagogika. Na galerii pavilonu G1 si bude možné prohlédnout chovatelské přehlídky trofejí Brno-město, Šlapanice, Rosice, Židlochovice. V rámci oslav 100 let od založení Českomoravské myslivecké jednoty se připravuje výstava unikátních trofejí od roku 1923, mistrovství Evropy ve vábení jelenů, myslivecký ples nebo trubačský koncert.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down