05.01.2009 | 08:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Národní výstava poprvé v Brně

Brněnské výstaviště se letos v červnu stane centrem chovatelů hospodářských i domácích zvířat. Poprvé ve své historii se zde uskuteční Národní výstava hospodářských zvířat a zemědělské techniky. Po dohodě jejích organizátorů – společností Genoservis, a. s., a Veletrhy Brno, a .s., se tento projekt přesouvá z Přerova do Brna. Hlavním důvodem změny místa je prodej přerovského výstaviště, čímž je znemožněno další konání výstavy na tradičním místě.

Obě společnosti již úzce spolupracovaly na projektu v předchozích letech a nejinak tomu bude i v novém areálu.

Ojedinělý chovatelský komplex
Společnost Genoservis spolu s chovatelskými svazy, sdruženími a dalšími institucemi zajistí výstavu a předvádění hospodářských zvířat. Veletrhy Brno budou organizovat druhou část projektu zaměřenou na vystavovatele technologií a služeb v zemědělství. Spolupořadateli jsou Ministerstvo zemědělství ČR, Agrární komora ČR, Veterinární a farmaceutická univerzita Brno, Komora veterinárních lékařů ČR, Mendlova zemědělská a lesnická univerzita v Brně, Zemědělský svaz ČR a chovatelské svazy a sdružení v čele s Českomoravskou společností chovatelů, a. s., Svazem chovatelů holštýnského skotu ČR, Českým svazem chovatelů masného skotu, Svazem chovatelů prasat, Svazem chovatelů ovcí a koz v ČR a Svazem chovatelů koní Moravy a Slezska.
Národní výstava hospodářských zvířat a zemědělské techniky se uskuteční souběžně s Mezinárodní výstavou chovatelských a jezdeckých potřeb Propet, Mezinárodní výstavou psů Intercanis a Mezinárodní výstavou koček Interfelis. Záměrem je vytvořit zcela nový, ucelený a u nás ojedinělý chovatelský komplex. Všechny tyto projekty se uskuteční na brněnském výstavišti 25. až 28. června 2009.

Přehlídky nebudou chybět
Zaměření Národní výstavy hospodářských zvířat a zemědělské techniky zůstane stejné a kopíruje její podobu z Přerova. Půjde o prezentaci hospodářských zvířat, na níž přední chovatelé z České republiky představí špičkové kolekce dojnic a jalovic českého strakatého a holštýnského skotu a také kolekce masných plemen. Návštěvníci uvidí i prasata, ovce, kozy, nebudou chybět koně, drobné zvířectvo a další zvířata.
Zemědělská technika bude na výstavišti prezentována zejména prostřednictvím regionálních prodejců strojů a zařízení. Zastoupeny budou následující obory: Stroje a zařízení pro přípravu krmiv, Stroje a zařízení pro chov hospodářských zvířat, Krmiva, dietetika, Osivo a sadba, Veterinární technika a medicína, Inseminační reprodukční technika, genetika, Diagnostické, léčebné a dezinfekční přípravky, Laboratorní technika, Traktory, Malá zemědělská mechanizace, Stroje dopravní a manipulační, Zemědělské stavby, Ostatní zemědělská technika. Nově bude přiřazen obor Biomasa.
Doprovodné programy, na kterých se významně podílejí chovatelské svazy, se zaměří na témata spojená s živočišnou výrobou, technologie pro chov hospodářských zvířat, výrobu krmiv, inseminační a reprodukční techniku, genetiku, diagnostické a léčebné přípravky, laboratorní a veterinární techniku apod. Asi největší lákadlem pro návštěvníky budou jako tradičně komentované přehlídky a hodnocení hospodářských zvířat.

Největší setkání chovatelů
Národní výstavu hospodářských zvířat a zemědělské techniky Přerov 2007 navštívilo více než 40 000 návštěvníků. V expozici zvířat se na výstavní ploše 6080 metrů čtverečních prezentovalo 173 vystavovatelů s 1120 zvířaty. Zemědělská technika obsadila se 172 vystavovateli přes 8970 metrů čtverečních.
Veletrhy Brno, a. s., mohou nabídnout kvalitní zázemí brněnského výstaviště, a to zejména moderní klimatizované haly pro umístění expozic s živými zvířaty. S nimi se počítá v nových pavilonech F a G. Brněnští organizátoři využijí při organizaci Národní výstavy hospodářských zvířat rovněž své dlouholeté zkušenosti s pořádáním akcí tohoto oboru. Připomeňme Mezinárodní veletrhy Techagro - Animal Vetex - Silva Regina, které patří mezi přední evropské veletrhy zemědělského, lesnického a veterinárního oboru. Na rozdíl od nich bude Národní výstava hospodářských zvířat a zemědělské techniky spíše akcí regionálního charakteru s převahou živočišné výroby.
Díky spojení s akcemi Propet, Intercanis a Interfelis, jejichž běžná návštěvnost bývá přes 20000 osob, bude červnová akce na výstavišti největším setkáním chovatelů zájmových a hospodářských zvířat v ČR.

Klíčové informace
 Ve dnech 25. až 28. června 2009 se na brněnském výstavišti uskuteční Národní výstava hospodářských zvířat a zemědělské techniky.
 Chovatelé z České republiky představí špičkové kolekce dojnic a jalovic českého strakatého a holštýnského skotu a také kolekce masných plemen.
 Návštěvníci uvidí i prasata, ovce, kozy, nebudou chybět koně, drobné zvířectvo a další zvířata.
 Souběžně proběhne Mezinárodní výstava chovatelských a jezdeckých potřeb Propet, Mezinárodní výstava psů Intercanis a Mezinárodní výstava koček Interfelis.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down