18.04.2016 | 01:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Náš chov ocenil Herb Revital

Cenu časopisu Náš chov z přihlášených exponátů do Grand Prix Animal Vetex získal veterinárně dietetický přípravek ovlivňující a optimalizující pochody trávicího traktu zvířat Mikrop Herb Revital.

 „První myšlenka vyvinout něco takového přišla před třemi roky. Začali jsme spolupracovat  s prof. MVDr. Pavlem Suchým, CSc., a prof. Ing. Evou Strakovou, Ph.D., kteří pracují v Ústavu výživy zvířat, Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně. Dokážou získat bylinné extrakty s maximální výtěžností a jedinečným způsobem. Tento způsob odlišuje přípravek od jiných,“ uvedl Ing. Jiří Kostkan, garant výživy skotu ze společnosti Mikrop Čebín, který se nejvíce podílel na vývoji a testování přípravku.

„Základem nápoje je extrakt z mochny stříbrné a dubové kůry. Tyto látky mají protizánětlivé a protibakteriální účinky, zároveň extrahované třísloviny působí svíravě – zastavují průjem. V pokusech u telat jsme zjistili také zvýšený příjem sušiny – při testu se zvýšila spotřeba o 5 až 6 % sušiny starteru u zdravých telat. To je takový bonus navíc,“ komentuje Ing. Kostkan.

Testování na nemocných telatech probíhalo tak, že byla jedna řada léčena standardně antibioticky přípravky používanými na našem trhu, druhá přípravkem Herb Revital. Už večer po podání byl výkal zahuštěný, telatům se zvýšila také chuť k jídlu.

Další složkou přípravku je směs solí, takže zvíře zároveň dostává ionty v „iontovém nápoji“  K úhynům při průjmech většinou dochází v důsledku dehydratace, proto je doplnění elektrolytů a zavodnění klíčové.*

Více v tištěném Našem chovu

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down