22.05.2019 | 02:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Náš chov udělil cenu na výstavě Animal Tech

Společnost Veletrhy Brno vyhlásila soutěž Zlatá medaile Animal Tech. Cílem je představit a ocenit exponáty, které jsou inovativní a na světové špičce v oboru. Redakce časopisu Náš chov má při té příležitosti možnost udělit jednu z cen. Zvolili jsme nový dojicí robot od výrobce DeLaval s označením VMS V300, který nabízí řadu inovativních prvků, jež posunují robotické dojení o významný krok kupředu.

VMS V300 používá samostatný přípravný strukový násadec, který eliminuje křížovou kontaminaci nebo přítomnost reziduí během přípravné fáze. Pro zajištění konzistentní stimulace pro uvolnění oxytocinu neprovádí VMS 300 pouhé umytí struku, nýbrž ho připravuje na dojení pomocí kombinace dezinfekčního postřiku před použitím přípravného strukového násadce, vody, vzduchu, a dokonce i mýdlového prostředku, je-li to požadováno. Během procesu se od každé krávy shromažďují první střiky mléka, které jsou odváděny mimo dodávku, vše pomocí separátního potrubí a odpadních nádob. Ve finále je struk osušen a připraven k dojení.

Práce nového dojicího stroje je jemná a plynulá. Klíčová technologie, která to umožňuje, je systém zpracování obrazu DeLaval InSight.  Ten zajišťuje, že příprava, nasazení, dojení, sprejování struků a mytí probíhá mnohem rychleji, přesněji a efektivněji.  To, co vězí za zlepšením těchto funkcí, je součinnost nejmodernější kamery a technologií, které ještě nikdy nebyly v oboru dojení k dispozici.

Při každém dojení nový systém nasazování mapuje a učí se pozici vemene a struků každé krávy.  Dokonce i kráva, která předtím nebyla do systému zavedena, se bude hned při prvním dojení dojit efektivně bez nutnosti ztrácet čas manuálním učením se pozic jejích struků. Rameno je tak rychlé a přesné.

DeLaval VMS V300 zajišťuje skutečné dojení jednotlivých čtvrtí. Díky měřiči mléka pro každý struk povyšuje VMS V300 dojení na novou úroveň, která představuje přínos pro dobré životní podmínky zvířat a produktivitu. Systém chytré pulzace nepřetržitě měří výkonnost dojení každé krávy a poměr pulzace upravuje podle její odezvy. Výsledek: rychlejší a méně stresující dojení, které umožňuje dosáhnout více dojení za den a zkrátit čekací doby pro krávy.

DeLaval index detekce mastitidy MDi představuje unikátní nástroj, který chovatelům zajišťuje ranou detekci zdravotního stavu krav.

Zdokonalená modelace v kombinaci s daty průtoku v reálném čase získanými ze čtyř měřičů mléka, které jsou certifikované oprávněnou institucí ICAR, umožňuje zařízení VMS V300 snímat strukový násadec ve správný čas a správným způsobem, aby byly ochráněny struky.

Sofistikovanost a přesnost zpracování obrazu DeLaval InSight znamená, že stroj dokáže jednotlivé struky sprejovat z příslušné trysky s vysokou přesností. To šetří dezinfekční přípravek a zajišťuje lepšího pokrytí struku, a tím i lepší výsledky v oblasti zdraví mléčné žlázy.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down