02.08.2016 | 06:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Navštivte Zemi živitelku

Československá obchodní banka, a. s., zaměřuje svoji pozornost na sektor zemědělství a aktivně se účastní zemědělských akcí a výstav. V tomto ohledu není 43. ročník veletrhu Země živitelka výjimkou. V rámci českobudějovického agrosalonu banka představí své portfolio produktů a služeb zájemcům jak ze sektoru zemědělství a potravinářství, tak i široké veřejnosti.

V agrárním sektoru skupina ČSOB usiluje o vytvoření dlouhodobého partnerství se zemědělci a potravináři včetně příslušných nevládních organizací. Vhodnou možností jak představit nabídku produktů a služeb zemědělcům a potravinářům je prezentace skupiny ČSOB na veletrhu Země živitelka. Při této příležitosti bychom rádi pozvali návštěvníky výstavy do naší společné expozice ČSOB, ČSOB Leasingu, ČSOB Pojišťovny a ČSOB Factoringu, která bude umístěna na českobudějovickém výstavišti v pavilonu T1.

 

Ucelená nabídka

Pro zemědělce jsme připravili řadu atraktivních finančních produktů. Jedná se o ucelenou a zvýhodněnou produktovou nabídku jak v depozitní, tak i úvěrové oblasti. Naši přítomní obchodní zástupci rádi poskytnou odpovědi na dotazy týkající se finančních a pojišťovacích služeb, a to nejen v oblasti zemědělství.

Zemědělci získají detailní informace ohledně financování provozu, zemědělské půdy a stájí, zemědělské techniky a technologií včetně informací o výhodách refinancování bioplynových stanic. Samozřejmostí je možnost konzultace pojištění nejen zemědělských rizik a možnosti řešení profinancování pohledávek a to vše pod jednou střechou. Tato symbióza znalosti finančních služeb, zemědělských rizik a techniky umožní skutečně komplexní obsluhu klientů. Jsme připraveni nabídnout zákazníkovi i přímo na místě finanční řešení na míru.

Naši zkušení odborníci znají specifika zemědělství a navrhnou optimální řešení finančních potřeb klienta včetně možnosti čerpání podpor například z Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu. Aktuální je také očekávaná podzimní výzva v rámci Programu rozvoje venkova 2014-2020. Zájemcům poskytneme ucelené dotační poradenství. Současně mohou zájemci s našimi odborníky konzultovat možnosti předfinancování dotací.

 

Předfinancování dotací

Zemědělci se aktuálně připravují na zahájení příjmu žádostí v rámci podzimního 3. kola Programu rozvoje venkova, které bude otevřeno v termínu 1. 10. – 15. 10.2016. Největší těžiště zájmu žadatelů lze i vzhledem k objemu alokace finančních prostředků ve výši 2,55 mld. Kč z celkových 4,62 mld. Kč předpokládat u operace 4.1.1 Investice do zemědělských podniků. Bankéři ČSOB jsou připraveni návštěvníkům výstavy poskytnout ucelenou informaci o variantách financování projektů a možnostech předfinancování dotací z Programu rozvoje venkova. Zkušený tým pracovníků skupiny ČSOB provede zemědělce dotacemi podzimního kola Programu rozvoje venkova také v oblastech zpracování a uvádění na trh zemědělských produktů, lesnické infrastruktury, techniky a technologií pro lesní hospodářství, podpory vývoje nových produktů, postupů a technologií při zpracování zemědělských produktů a jejich uvádění na trh atd. Řada našich klientů tak nepropásne příležitost čerpat významné investiční podpory.

 

Program pro mladé farmáře

Pro návštěvníky výstavy je připraven finanční program Farmáři určený také pro mladé začínající zemědělce. Program umožňuje současným i novým klientům získat úvěr až do výše 2 mil. Kč bez dokládání účelu. Výše limitu úvěru je stanoven na základě vlastní nebo i pronajaté výměry zemědělské půdy. K doložení obhospodařované výměry postačí rozhodnutí o přidělení jednotné platby na plochu (SAPS) ze Státního zemědělského intervenčního fondu. Program je vhodný nejen k financování provozních výdajů zemědělce, jako jsou nákup hnojiv, osiv a krmiv, ale i pro investice do zemědělské techniky a nákup zemědělské půdy a podobně. Program Farmáři je určen pro zemědělce hospodařící alespoň 6 měsíců. V rámci programu mají zemědělci možnost získat ČSOB Povolené přečerpání účtu za výhodných podmínek a ČSOB Rychlý úvěr na podnikání. Při částce nepřesahující 600 tisíc korun ČSOB nepožaduje od klienta zajištění. Výhodou tohoto produktu je jeho flexibilnost. Zemědělci tak mohou mít peníze na účtu rychle k dispozici a mohou jistinu úvěru splácet podle potřeby například pololetně i ročně. Program Farmáři umožňuje čerpání dotace části úroků z úvěru u Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu. Pokud má klient vyšší finanční potřeby, které převyšují tento program, postupuje banka standardním způsobem, tj. vyhodnocuje hospodaření klienta.

 

Program AGRO 2016

ČSOB Leasing připravil ve spolupráci s bankou ČSOB a s ČSOB Pojišťovnou program AGRO 2016. Jedná se o komplexní finanční poradenství napříč skupinou ČSOB, jehož „vlajkovou lodí“ jsou zejména dodavatelské kooperace s dovozci a prodejci zemědělské techniky zahrnující více než 30 značek zemědělské techniky s výhodnou úrokovou sazbou docílenou finanční dotací dovozce, či výrobce příslušné značky, komplexním poradenstvím v oblasti dotační politiky, pojišťovacími produkty s mnoha benefity pro zemědělce. Program AGRO 2016 je aktuálně rozšířen o  novou službu dotačního poradenství poskytovanou prostřednictvím nově zřízeného Centra dotačního poradenství ČSOB Leasing. ČSOB Leasing tak poskytuje svým zákazníkům (zejména malým a středním podnikům) kompletní dotační poradenství zaměřené zejména na Program rozvoje venkova.

 

Zvýhodnění pro zemědělce

Skupina ČSOB přichází se zvýhodněným konceptem nabídky pro zemědělce, který přináší přidanou hodnotu farmářům a zemědělským podnikům v oblastech, kde to klienti potřebují. Samozřejmostí je odbornost zástupců skupiny ČSOB v oblasti zemědělství. Důležité je vyzkoušet si naši nabídku a využít komfortní řešení ušité na míru podle potřeb zákazníka. Našim cílem je spokojený klient, který dlouhodobě využívá služby skupiny ČSOB.

 

 

Ing. Petr Kopeček

ČSOB

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down