10.10.2022 | 01:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Německá rozhodčí vyzdvihla kvalitu českých holštýnek

„Hodnocení holštýnského skotu v ČR jsem zúčastnila poprvé. Kvalita na mě udělala velký dojem, neboť jste malá země. Zvláště bych chtěla vyzdvihnout mléčný charakter plemenic, jejich dokonalá vemena. Z kvalitních vemen, která jsou vhodná ke strojovému dojení, přece plyne hlavní profit pro mléčné farmy." 

Svaz chovatelů holštýnského skotu ČR letos pozval na rozhodování šampionátu německou mezinárodní rozhodčí Andreu Uhrigovou, která má zkušenosti z hodnocení Národního holštýnského šampionátu Německa, Mezinárodní výstavy v St. Lorenzenu, šampionátu plemene jersey ve Švýcarsku a dalších výstav. Na harmonizačním workshopu rozhodčích EHRC, který se konal v tomto roce v Itálii, se ve velké mezinárodní konkurenci umístila Andrea Uhrigová na výborném třetím místě. Její rodina hospodaří nedaleko Frankfurtu nad Mohanem na 200 ha půdy a chová 110 holštýnských krav, ale také plemeno jersey. Tato rodinná farma Brühlhof-Holsteins úspěšně vystavovala na pařížské Simageně, Swiss Expo nebo v Cremoně.

„Hodnocení holštýnského skotu v ČR jsem zúčastnila poprvé. Kvalita na mě udělala velký dojem, neboť jste malá země. Zvláště bych chtěla vyzdvihnout mléčný charakter plemenic, jejich dokonalá vemena. Z kvalitních vemen, která jsou vhodná ke strojovému dojení, přece plyne hlavní profit pro mléčné farmy. Zvláště mě oslovila kvalita nejstarší skupiny krav i ukázka vašich dlouhověkých plemenic,“ okomentovala to, co viděla na šampionátu v Lysé nad Labem Andrea Uhrigová.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down