04.08.2016 | 06:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nová stáj pro prasnice

AGRO družstvo vlastníků Puklice představilo během Dne nové technologie novou stáj pro 551 prasnic (Zemědělec č. 29). Generálním dodavatelem porodny a stáje pro jalové a březí prasnice na farmě Střížov, která by měla každý rok „vyprodukovat“ 12 až 14 tisíc selat, byla společnost Agrico Třeboň. Moderní technologie „made in Agrico“ zaručují nejen vysokou užitkovost, lepší konverzi živin a dobrý zdravotní stav zvířat, ale také vysokou produktivitu práce a nízké provozní náklady.

Prostorná hala široká 27,5 m a dlouhá 76,5 m vyrostla na místě staré stáje pro výkrm býků. Jednou příčnou stěnou je rozdělena na dvě základní části: jednak pro vysokobřezí a kojící prasnice se selaty a jednak pro jalové a březí prasnice. První část s prostornými kotci má 126 ustájovacích míst. V druhé části se nachází dvě sekce s jednapadesáti  individuálními klecemi pro jalové prasnice, dvě sekce skupinových kotců, celkem pro 48 jalových a zapouštěných prasnic, dále tři skupinové kotce pro prasničky o kapacitě 21 míst a čtyři velké supinové kotce, každý pro 63 březích prasnic. V rohu jsou umístěny i dva kotce pro kance prubíře. K hale přiléhá přípravna krmných dávek s venkovními zásobníky krmiv a sociálním zázemím pro celý areál, v němž se nacházejí i stáje pro výkrm a předvýkrm prasat o celkové kapacitě více něž 5,5 tisíce prasat. Vstup je řešen jako klasický černobílý provoz s hygienickými smyčkami pro muže i ženy.

Halu tvoří ocelová konstrukce bez podpěrných sloupů v celém rozponu ukotvená k podloží pomocí betonových pilotů a opláštěna PUR panely (z obou stran plech). Kejdové vany pro zachytávání exkrementů, základové pásy mezi piloty,venkovní naháněcí a únikové východy, vzduchové kanály pod částí porodny, dozdívky mezi sloupy haly a betonové uličky jsou v provedení dlouhodobě odolávajícím stájovému prostředí a extrémně mechanicky namáhaným vlivům.*

Více o nové stáji naleznete v Zemědělci č. 32.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down