12.09.2018 | 10:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nová stáj se všemi moderními prvky

Uspořádání nové bezstelivové stáje pro prasata v Sedlejově vyhovuje základním požadavkům zoohygieny a welfare chovaných zvířat. Prasnice budou ustájeny v individuálních a skupinových, plošně diferencovaných kotcích v závislosti na fázi reprodukčního cyklu, prasničky a selata v dochovu ve skupinových kotcích. Nová porodna prasnic zaručuje vyšší produktivitu práce, spojením individuální péče o zvířata se špičkovou technologií a novou genetikou větší produkci životaschopných selat, výrazně lepší welfare a podstatné zlepšení podmínek práce ošetřovatelů.

V nové stáji se nachází 60 ustájovacích míst pro vysokobřezí, rodící a kojící prasnice se selaty, 197 ustájovacích míst pro jalové, zapuštěné a březí prasnice, čtyři kotce pro prasničky, dvě pro kance a 1056 míst pro selata v odchovu. V porodně a v předvýkrmu je celoroštová podlaha, v oddělení pro jalové a březí prasnice je celoroštová nebo částečně roštová podlaha. Kejda z podroštových kanálů je svedena kanalizací o průměru 200 až 250 mm do přečerpávacích jímek a následně přečerpávána do původní skladovací jímky v blízkosti stáje.

Největší prostor v nové stáji zaujímá oddělení pro jalové a březí prasnice. Jsou zde tři velké skupinové kotce pro březí prasnice s klidovými zónami, každý zhruba pro 45 zvířat, které se krmí třemi krmnými boxy Schauer s adresným dávkováním krmiva jednotlivým prasnicím podle čipů.*

Více se o nové porodně prasnic s předvýkrmem selat v Sedlejově dočtete v Zemědělci č. 39.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down