30.03.2006 | 02:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nové internetové stránky

Nové internetové stránky Českého svazu chovatelů masného skotu nabízí na adrese www.cschms.cz řadu nových možností pro jejich uživatele.
Nejdůležitější částí každých internetových stránek je tzv. „homepage“ neboli úvodní strana. Návštěvníci zde naleznou veškeré aktuality, které se jakýmkoliv způsobem dotýkají masného skotu. Jsou zde i údaje týkající se odborných činností svazu, stranou nezůstávají ani nejrůznější informace ze zemědělské politiky, jako např. upozornění na různé dotační tituly, jejich změny apod. Některé novinky jsou přejímány z jiných informačních zdrojů; naším cílem však je, aby chovatel masného skotu měl všechny potřebné informace v ucelené podobě k dispozici na jednom místě a nemusel je složitě vyhledávat jinde.
Kromě toho má návštěvník možnost vyjádřit se k aktuálním tématům formou anket. Odpovědi sice nemůžou být tímto způsobem zcela adresné, mohou však obecně pomoci znát váš názor na určité záležitosti a podle toho reagovat.
Český svaz chovatelů masného skotu sdružuje chovatele všech dvanácti masných plemen chovaných v České republice. Nechceme nějaké plemeno zvýhodňovat či jiné diskriminovat, a proto zde má každý možnost nastavit si do horní lišty fotku svého oblíbeného plemene.
V menu Hlavní nabídka
Sekce „ČSCHMS“ nabízí především základní informace o svazu a jeho aktivitách a rovněž veškeré kontakty na pracovníky svazu, ale také na jednotlivé členy volených orgánů svazu.
Velmi důležitou, a předpokládám, že v době výběrů býků nejnavštěvovanější sekcí, bude část „Odchovny plemenných býků“. Zde je jednak k dispozici seznam odchoven s kontakty setříděnými vzhledem k určitému turnusu, ke kterému jsou automaticky přiřazovány katalogy a výběrové protokoly z dané odchovny (pokud jsou již k dispozici). Tyto dokumenty však je možné zobrazit také odděleně (záložka „výběrové protokoly“ a „katalogy zvířat“), opět tříděné dle jednotlivých turnusů. Kromě těchto dokumentů zde naleznete také údaje o podmínkách naskladnění býků na OPB, počty testovaných býků dle odchoven a podle plemen a samozřejmě i aktuální kalendář výběrů býků a dražeb.
Z odborného hlediska je důležitou částí svazového webu také sekce „Šlechtění a plemenná kniha“. Zde jsou jednak stručně vysvětleny základní principy šlechtitelské práce v chovu masného skotu, ale především soubory se šlechtitelskými programy, uzávěrky kontroly užitkovosti a také plemenné hodnoty. Poslední dva zmiňované okruhy je opět pro snazší orientaci možnost třídit - dle období, plemene či souhrny podle období a plemene.
Oddíl „Akce, výstavy“ bude obsahovat informace o akcích pořádaných svazem. Budou zde jednak pozvánky na připravované akce včetně všech doprovodných informací (např. katalog apod.), ale také archiv událostí, které nechceme, aby „upadly v zapomnění“. U rozsáhlejších akcí, jako je např. národní výstava masného skotu, bude k dispozici i obsáhlá fotogalerie.
Burza zvířat jednodušeji
Administrativně mnohem přehlednější a uživatelsky přátelštější je určitě sekce Burza zvířat. Ta fungovala již na starých stránkách, avšak nynější forma dává uživateli mnohem větší komfort a pohodlí, každý má sám možnost vložit a editovat inzerát. Pokud inzerát již není aktuální, jednoduchým způsobem ho lze smazat, aniž k tomu potřebujete zásah správce stránek. Naopak, pokud se ani během zvolené doby platnosti inzerátu nepodaří obchod uskutečnit, je možné platnost inzerátu prodloužit. Několik dní před uplynutím zvolené doby platnosti přijde emailem upozornění. Je-li inzerát stále platný, opět jej lze prodloužit, maximálně o čtyři týdny.
Všechny inzeráty je možné filtrovat a třídit dle plemen, kategorií zvířat a kraje a zobrazovat tak pouze inzeráty, které splňují zadaná kritéria. Podání inzerátů je bezplatné.
Menu Plemena
V této druhé části svazových stránek jsou k dispozici všechny dokumenty o daném plemeni – jeho charakteristika, fotogalerie, kontakty na všechny osoby ve volených orgánech za dané plemeno a rovněž tak všechny dokumenty vztahující se k danému plemeni (zápisy, uzávěrky, plemenné hodnoty).
Aktuální zprávy pro uživatele
Profesionálně vyšší formou rozesílání informativních zpráv než je klasický email je tzv. mailing. Pomocí této služby budeme všem registrovaným uživatelům rozesílat krátké zprávy s upozorněním na nejrůznější novinky, které se objeví na našich webových stránkách, ale i jiné informativní zprávy.
Stále pracujeme na dalších funkcích webu. Na jakých? Sledujte www.cschms.cz a brzy se to dozvíte.
Kamil Malát
ředitel ČSCHMS

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down