11.05.2009 | 09:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nově založená pobočka v USA

Společnost CRV zintenzívní své aktivity ve Spojených státech zřízením nové šlechtitelské organizace. Od 1. září 2009 zahájí CRV USA Holding, a. s., perspektivní šlechtitelský program a prodej inseminačních dávek. Sídlem společnosti bude Madison ve Wisconsinu.

Jednou z hlavních aktivit CRV v USA bude provozování amerického šlechtitelského programu, které zahrnuje každoroční kontraktování matek býků a genomové testování značného množství amerických býků. Technologie genomové selekce už byla plně implementována do šlechtitelských programů současných poboček CRV.

Hlavní produkty
Prostřednictvím CRV USA a jejích partnerů bude chovatelům dostupné široké spektrum výborných býků. Mezi hlavní produkty patří:
• Inseminační dávky genomově testovaných holštýnských býků pocházejících z amerického šlechtitelského programu.
• Inseminační dávky genomově i konvenčně testovaných holštýnských býků pocházejících ze šlechtitelských programů mateřské společnosti CRV
• Sexované inseminační dávky SiryX.
Všechny produkty se vyvíjejí a vyrábějí prostřednictvím postupů, které zaručují nejvyšší standardy kvality.

Společnost CRV
CRV, mateřská společnost nově založené CRV USA, je mezinárodní družstevní organizace pro zušlechťování skotu. Pobočky, šlechtitelské programy a široké spektrum dalších šlechtitelských aktivit má v Oceánii, Latinské Americe, Evropě a nyní i v USA. V rámci programu mléčného skotu CRV každoročně testuje asi 400 býků. Roční obrat společnosti je 135 mil. €.
Společnost CRV uvedla na trh známé býky jako Sunny Boy, Celsius, Marker, Addison, Lord Lily, Olympic, Paramount a Win 395. Inseminační dávky těchto plemeníků se prodávaly pod dřívější značkou Holland Genetics (HG), která se nedávno změnila na CRV. Gerwin Kerkdijk, generální ředitel CRV USA, říká: „Američtí chovatelé jsou výbornými manažery, kteří neustále hledají příležitosti a usilují o zlepšení výsledků svých chovů. Je dobré začít podnikat v takovémto inspirujícím tržním prostředí. Zaměstnance naší společnosti spojuje nadšení pro skot a já věřím, že dokážeme pomoci profesionálním americkým chovatelům ještě vylepšit jejich stáda.“

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down