Novinka na českém trhu - Fixační a paznehtářské klece pro skot Pasdelou

Pro zachování optimálního chodu a pohody stáda je nutná i pravidelná fixace zvířat. Správná fixace poslouží při veterinárním vyšetření, úpravě paznehtů, vážení či třídění skotu. Na českém trhu jsou stále oblíbenější mobilní fixační klece v kombinaci s naháněcí uličkou, váhou a ohradou, ale i plně funkční fixační klece s výbavou na úpravu paznehtů. Chovatelé ocení zejména jednoduchost a praktičnost při správném managementu stáda.

Novinkou na českém trhu je francouzská stálice a tradiční výrobce, firma Pasdelou – Galva, která již od roku 1974 zásobuje francouzské zemědělce kvalitními manipulačními a fixačními technologiemi a dalšími zemědělskými produkty pro hospodářská zvířata. Tato firma disponuje vlastní kovovýrobou s několika unikátními svářecími roboty a následnou zinkovnou, kde ve finále vznikají velice precizně zpracované, robustní a funkční výrobky.

V případě fixačních zařízení nabízí i mobilní kombinace klecí s uličkami a manipulační ohradou, které rádi využívají především chovatelé masného skotu. Oblíbené jsou u nich díky hydraulickému ovládání, možnosti připojení váhy, paznehtářské výbavy a manipulační ohrady z Texas panelů. Další výhodou těchto kombinací je možnost ošetřování několika zvířat na jednou, ale i zúžení klece dle morfologie a stavby těla zvířete. Nicméně z praktické stránky je stále nejlepší vlastností možnost převozu, tzv. „all in one“, kamkoliv chovatel potřebuje.

Z široké řady jednotlivých fixačních klecí Pasdelou jsou na trhu nejoblíbenější především klece se zužovacími a otevíratelnými boky, fixační klece pro telata a paznehtářské klece. Chovatele zaujme robustnost, výborná funkčnost a široký výběr příslušenství. Důležitý aspekt, který nesmíme opomenout, je také bezpečnost pro zvířata i obsluhu. Komfort zajišťují automatická a manuální fixační čela se zvedáky hlavy, protiskluzné podložky a snadné ovládání všech dveří. Všechny klece jsou vhodné jak pro masný skot, tak pro dojený. Manipulace s klecí je jednoduchá, a to pomocí tříbodového uchycení, nebo již z výroby navařenými otvory pro čelní nakladač.

Celosvětově se produkty Pasdelou-Galva setkávají s pozitivními ohlasy, a to zejména díky kvalitě a spolehlivosti. Fixační klece tohoto výrobce nejsou výjimkou a velice dobře slouží svým účelům.*

Ing. Anna Sedláková

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down