28.10.2022 | 08:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Novinky pro EuroTier 2022

Společnost DLG (Německá zemědělská společnost), která je hlavním organizátorem veletrhu EuroTier, přední světové akce pro chov zvířat a řízení živočišné výroby, uspořádala v druhé polovině září tiskovou konferenci pro novináře z celé Evropy. Součástí konference bylo představení novinek od vystavovatelů, na které se návštěvníci tohoto ročníku mohou těšit.

EuroTier se díky pandemii covid-19 bude konat po čtyřech letech ve dnech 15. až 18. listopadu v německém Hannoveru. V tomto článku jsme se zaměřili na novinky, které se týkají zejména výživy a krmení hospodářských zvířat.

 Prevence respiračních onemocnění

První novinkou je doplněk stravy pro podporu dýchání BronchoVest Direct od německé společnosti Biochem. Tento přípravek je určen speciálně pro odchov a výkrm telat. BronchoVest Direct je patentovaná směs esenciálních olejů, které byly speciálně vybrány pro své pozitivní účinky na dýchací cesty a imunitní systém. Je přesně přizpůsoben potřebám telat a dodává se v litrových lahvích s dvojitým hrdlem pro snadné přidávání do mléčných náhražek a plazivých krmiv.

„Prvních několik měsíců života telat může být kritických. Od narození až do odstavu jsou telata často vystavena problémům s dýchacími poruchami,“ vysvětlila Miriam Deppe, produktová manažerka pro přežvýkavce. „Díky systému BronchoVest Direct můžeme řešit jednu z hlavních hrozeb pro zdraví a pohodu telat i jejich budoucí produktivitu.“

Choroby a úmrtnost telat je významným zdrojem ekonomických ztrát v provozech s chovem a výkrmem telat. Respirační onemocnění na počátku života telat může mít významné dlouhodobé dopady na budoucí produktivitu a schopnost přežití. Odhaduje se, že před odstavem telat dosahuje incidence onemocnění 20 až 100 % a úmrtnost až 21 %.

„Prevence respiračních onemocnění a včasná podpora postižených telat jsou zásadní pro úspěšný odchov telat. Tento doplněk stravy pomáhá předcházet respiračním onemocněním tím, že stimuluje imunitní systém a zmírňuje respirační příznaky během infekcí,“ sdělila Miriam Deppe.

Eva Makovičková

Celý článek nejdete v Našem chovu 11/2022.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down