16.04.2019 | 06:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nový domov pro prasnice a selata

Technologie ustájení, krmení, odklizu kejdy a větrání byly v původních stájích v Zalužanech velmi zastaralé a už nevyhovovaly současným požadavkům kladeným na moderní chovy prasat u nás i v Evropské unii. Společnost Agrico zahájila stavební práce na modernizaci zbylých dvou stájí pro chov prasnic a odchov selat na konci roku 2017, celkově práce dokončila na začátku letošního roku.

Během rekonstrukce nedošlo ke změně vzhledu budov, nezasahovalo se do nosných částí obvodových stěn ani do konstrukcí střech a veškeré práce probíhaly uvnitř stávajících staveb. Podlaha sekcí a boxů je převážně ze železobetonových roštů, kejda z jednotlivých van se vypouští hydromechanicky do stávajícího kejdové hospodářství s hlavní skladovací jímkou v dolní části areálu. Hrazení jednotlivých kotců tvoří žárově zinkované sloupky a vodorovné trubky doplněné plastovými profily.
V jedné hale vzniklo 63 porodních míst a oddělení pro ustájení 1152 selat, 84 prasniček určených k obnově stáda a 537 selat v předvýkrmu. V druhé hale s individuálními a skupinovými boxy pro jalové a březí prasnice včetně dvou kanců je 320 ustájovacích míst.*
Více naleznete v Zemědělci č. 15.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down