02.10.2003 | 12:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Obohacené klece pro nosnice

S novinku do Budějovic přišla i akciová společnost STS Hostivice, tradiční výrobce klecových technologií a investičních celků pro živočišnou výrobu. Od roku 2002 neustále zdokonaluje klecový systém pro chov nosnic, který respektuje směrnici rady 1999/74/ES kapitola III článek 6 o obohacených klecích. Protože loni se agrosalon nekonal, měl obohacený systém klecí letos na budějovickém výstavišti premiéru.

Plocha klece včetně snáškového hnízda je 16 500 cm2, plocha samotného hnízda činí 3300 cm2. Při požadovaném prostoru 750 cm2 na kus se do jedné obohacené klece dá umístit až 22 slepic. Součástí klecí je popeliště, hřadlo o délce 330 cm (15 cm/ks), zařízení na zkracování drápů, dvě nebo tři napáječky. Délka krmného žlabu je 264 cm což odpovídá 12 cm na nosnici.
V propagačních materiálech, které společnost distribuuje stojí, že investiční náklady obohaceného systému jsou srovnatelné s investičními náklady klasických neobohacených klecí. Podle představitelů firmy zaznamenává STS Hostivice v současné době zvýšenou poptávku po obohacených klecích, ale také po snáškových hnízdech pro rozmnožovací chovy (násadová vejce), za která mimochodem obdržela Zlatý klas v roce 1999. Během září tohoto roku osadí STS Hostivice svojí technologií šest hal v ČR a po jedné v Polsku a Německu.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down