05.12.2021 | 11:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Odchov telat na pranýři

V závěru listopadu se pod patronací České technologické platformy pro zemědělství uskutečnil formou online workshopu tradiční Farmářský den pořádaný již několik desetiletí Výzkumným ústavem živočišné výroby, v. v. i., a Zemědělským družstvem Velká Chyška na Vysočině. Epidemiologická situace bohužel nedovolila uspořádat klasický seminář, ale zájemci ani tak o zajímavé přednášky nepřišli.

V letošním roce se přednášející zaměřili na odchov telat. Úvodní přednášku mimo toto téma si připravil Ing. Jan Klír, CSc., z Výzkumného ústavu rostlinné výroby, v. v. i., který se zaměřil na bilancování živin a organických látek v půdě.

Kam směřuje ustájení telat se ve své prezentaci ptala Ing. Gabriela Malá, Ph.D., z Výzkumného ústavu živočišné výroby, v. v. i. Na management mleziva a vliv probiotických a probiotických aditiv na výživu telat se soustředil Ing. Luboš Zábranský, Ph.D., ze Zemědělské fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

Doc. MVDr. Pavel Novák, CSc., z Výzkumného ústavu živočišné výroby, v. v. i., prezentoval možnosti omezení antimikrobiální rezistence při odchovu telat. Zástupce Veterinární univerzity Brno, Kliniky chorob přežvýkavců a prasat, MVDr. Josef Prášek, Ph.D., si připravil přednášku na téma Infekční průjmy telat jako výzva pro chovatele a veterinární lékaře.

Imunitě stáda jako nástroji managementu zdraví telat se věnoval prof. MVDr. Jiří Smola, z téže univerzity a závěrečnou přednášku s názvem Ekonomické souvislosti odchovu telat prezentoval Ing. Jan Syrůček, Ph.D., z Výzkumného ústavu živočišné výroby, v. v. i.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down