26.06.2018 | 06:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Odchovna ryb vyrostla na zelené louce

Chov ryb ve speciálních objektech nerybničního typu je nové odvětví rybářství s vysokou intenzitou výroby v omezeném prostoru při optimalizaci kvality vody a dalších technologických parametrů. Hustota obsádek odchovných nádrží se pohybuje od 30 do 130 kg živých ryb v 1 m3 užitného objemu.

Součástí těchto speciálních objektů jsou plastové nádrže a strojní, technologická, měřicí, řídicí a zabezpečovací zařízení pro zajišťování kvality a množství vody s možností automatizace procesů včetně jejich registrace a programování. Nezbytné jsou také různé technologie krmení včetně automatizace dávkování krmiv. Veškeré tyto prvky dodává a montuje třeboňská firma AGRICO, která instalovala celou technologii i do recirkulačního zařízení pro uzavřený chov ryb ve Volarech.

Recirkulační zařízení ve Volarech tvoří 12 malých kruhových nádrží o průměru 1,2 m a objemu 1 m3 pro odchov menších ryb, 12 velkých nádrží o průměru 2,5 m a objemu 5 m3 určených k odchovu násady či tržní ryby a tři větší odchovné žlaby o objemu 2 m3 vhodné zejména pro lososovité ryby, které potřebují určitý poměr stran a kulaté nádrže nejsou nejvhodnější. V celém systému se nachází zhruba 80 m3 vody, spolu s čistírenskou částí, s biofiltrem a zásobní nádrží jde asi 110 m3 vody. Není to tedy úplně malý systém. Součástí technologie jsou také mechanický filtr, bilogický filtr, generátor ozónu, zásobní nádrž, centrální sycení kyslíkem, různé rozvody a svody vody, rozvody kyslíku, vzduchu a podobně.*

Více o recirkulačním zařízení pro chov ryb ve Volarech přinášíme v Zemědělci č. 26.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down