10.04.2019 | 11:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Odvětráme a prosvětlíme stáj

PAMAVent hřebenová větrací štěrbina je ověřené řešení provětrání a přirozeného prosvětlení stáje. Využívá se jak u novostaveb, tak rekonstrukcí. Základní provedení je žárově zinkovaná modulová konstrukce, která předpokládá řešení s deflektory. U novostaveb se často používá konstrukční provedení, kde deflektory nejsou. Toto řešení označujeme jako průduch.

Materiály, které pro opláštění používáme, jsou v porovnání s konkurencí staticky stabilnější a lépe odolávají vlivu počasí. Zastřešující část je tvořena sklolaminátovým samonosným obloukem ELYPLAST.  Jako alternativu můžeme nabídnout i samonosné oblouky z komůrkového materiálu.

Výhodou sklolaminátu je vyšší únosnost a pomalejší konstantní stárnutí. Nevýhodou je snížení prostupu světla vlivem času. Výhodou komůrkových polykarbonátových oblouků je  vysoký poměr prostupu světla a možnost funkce Solar Control:  propustím světlo, odstíním teplo. Nevýhodou je nižší únosnost a v okamžiku úplného vyčerpání UV stabilizace rychlé zestárnutí v řádu dvou až tří let.

TIP: Vybírejte jen materiály, které mají již v základu vysokou ochranu UV.

PAMAlite flat je řešením pro celoplošné prosvětlení štítů. Základní členění je na sklolaminátové trapézové desky ELYPLAST a na komůrkové zámkové desky PAMAflat. U obou variant nabízíme barevný odstín opál, který vytváří příjemnou difúzi světla uvnitř stáje. Možností je dodávka v transparentním provedení, které maximalizuje prostup světla. V případě hladkých desek PAMAflat  je možné i dodání v originální receptuře PAMAlite. Ta byla vyvinuta právě pro velkoplošná prosvětlení stájí.

Nedílnou součástí rozhodnutí, zda vybrat prosvětlení štítů ELYPLAST nebo PAMAflat je, zda daný materiál vyhoví z pohledu zatížení větrem.

TIP: Pokud pro zakrytí štítů použijete například klasické trapézové plechy, je třeba si uvědomit, že mají na rubové straně pouze minimální základní lakování. 

ELYPLAST prosvětlení střechy aplikujeme všude tam, kde nám nevadí případná kondenzace. Nespornou výhodou je nejvyšší únosnost v porovnání se všemi ostatními druhy prosvětlení. Nabídku můžeme dále rozšířit o širokou škálu profilů a možnost barevných odstínů. Velice často se dodává a montuje staticky únosnější profil v síle až 1,4 mm.

V určitých případech můžeme jako prosvětlení použít i polykarbonátové trapézové desky plné nebo komůrkové. Výhodou, ale zároveň i nevýhodou je extrémní průsvit a prostup světla. Všude tam, kde prosvětlujeme prostor pro hospodářská zvířata,  je to nevýhoda. Pro boční stěnové prosvětlení a prosvětlovací pásy neizolovaných přístřešků a hal je to vhodný materiál. Komůrkové polykarbonátové desky se v zemědělství příliš neuplatňují z důvodu vysoké pořizovací ceny.  Novinkou na trhu jsou polykarbonáty s mikrokomůrkou.

TIP:  Pouze kvalitní UV ochrana a  vysoká únosnost vám zajistí funkčnost. Vždy je třeba vybrat materiál s ohledem na účel využití a celkovou dispozici stáje, přístřešku, haly.*

 

Tým PAMA, a. s.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down