19.12.2000 | 08:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ovce na severu Belgie terorizuje tajemná šelma

Chovatelé ovcí na severu Belgie pátrají po tajemné šelmě, zřejmě po vlkovi, která během několika posledních týdnů zadávila asi desítku zvířat.

Pokud se ukáže, že jde skutečně o divokého vlka a nikoli o zdivočelého křížence psa a vlka, pak to bude podle odborníků do jisté míry senzace. Volně žijící vlci totiž v této části Evropy byly vyhubeni již před mnoha desetiletími.
Divoký vlk by na sever Belgie ale mohl zabloudit z jiné části Evropy, což by ovšem znamenalo, že musel nenápadně urazit stovky kilometrů. Nejbližší oblastí, kde se dosud vyskytují volně žijící vlci, je Polsko a také Slovensko, některé nepotvrzené informace ale hovoří i o jižní Francii. Ze všech těchto regionů je to však do Belgie skutečně hodně daleko.
Ředitel vlámské Ligy na ochranu ptactva Hughes Fanal, ale připouští, že vlk by mohl třeba utéct z nějaké zoo, nebo že by ho mohl do volné přírody vypustit nějaký chovatel, aby se ho zbavil. Takové vysvětlení podle něj zní nejvěrohodněji. "Dostali jsme svolení, abychom šelmu chytili," pak se uvidí, dodává Fanal.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down