03.03.2008 | 09:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pan chovatel 2007 je z Dobronína

Několik uplynulých měsíců měli všichni čeští chovatelé skotu možnost soutěžit o titul Pan chovatel 2007. Ti, kteří se ankety zúčastnili, se konečně dočkali výsledků. Jejich slavnostní vyhlášení a ocenění vítězů proběhlo 24. ledna ve Žďáru nad Sázavou, v závěru odborného semináře zaměřeného na budoucnost českého zemědělství.

Organizátory soutěže, která odstartovala 18. května na Národní výstavě hospodářských zvířat v Přerově a probíhala až do poloviny prosince minulého roku, byly společnost Tekro, spol. s r. o., Farmtec, a. s., CZ Delta, spol. s r. o., a MVDr. Soňa Šlosárková, Ph.D. Partnery soutěže byly Český svaz chovatelů masného skotu, Svaz chovatelů českého strakatého skotu, Svaz chovatelů holštýnského skotu, Agrární komora ČR a vydavatelství Profi Press, s. r. o.
Z necelé stovky navržených chovatelů obdržel nejvíce platných hlasů Ing. Jaromír Vlček ze společnosti Dobrosev, a. s., v Dobroníně. Vedle šeku na třicet tisíc korun získal i titul Pan chovatel 2007. Druhé místo a s ním i šek na dvacet tisíc korun obdržela Ing. Ludmila Jindrová z farmy Rolnička v Lipanovicích. Třetí příčku obsadil Jaroslav Sedláček z VOD Zdislavice, který dostal šek v hodnotě deset tisíc korun.
Hlasování se mohl zúčastnit každý zemědělec, chovatel nebo pracovník odborných služeb (veterinář, plemenář), a to prostřednictvím anketních lístků, které jste mohli od května minulého roku nacházet v přílohách našich zemědělských časopisů nebo je obdržet na zemědělských výstavách či webových stránkách organizátorů soutěže. Každý účastník ankety měl možnost hlasovat pro tři fyzické osoby, o kterých byl přesvědčen, že patří mezi nelepší chovatele skotu v České republice, které zná. Navržení chovatelé za každý hlas získali rovnocenný jeden bod. Podmínkou přitom bylo, aby zvolený chovatel či chovatelé nebyli ze stejného zemědělského podniku jako zasílatel anketního lístku. Každý účastník ankety měl právo zaslat do soutěže pouze jeden anketní lístek. Ze stejného zemědělského podniku však mohlo hlasovat více osob. O vítězi rozhodl celkový počet získaných bodů.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down