16.04.2023 | 12:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pátý národní šampionát jersey a brown swiss v Brně

Národní šampionáty „barevných“ plemen jersey a brown swiss se uskuteční při Národní výstavě hospodářských zvířat v Brně 2023, a to už popáté. Poprvé se šampionáty konaly v roce 2013, od té doby se Český svaz chovatelů málopočetných dojných plemen skotu, z. s., kam tato dvě plemena patří, této milé tradice drží.

Proč vlastně má smysl vystavovat krávy? Je to svátek. Je to krásná podívaná. Je to zkušenost. Příležitost nakoukat si fajnová zvířata a potkat se s novými a inspirativními nápady. Možnost podělit se o své zkušenosti a nasát nové. Potkat nové zajímavé lidi. A také „srovnat si oko“, což se velmi hodí nám všem, kteří chceme nejen krávy pro produkci mléka, ale také pro potěšení.

Judgem pátého ročníku národních šampionátů bude „velký chlap“ z Itálie, pan Massimo Capra. Kdo občas sledujete mezinárodní výstavy, nejspíš jste toto jméno už zaznamenali – je to jedna z největších osobností na mezinárodní scéně rozhodčích. Má zkušenosti i z těch nejvýznamnějších světových výstav na americkém kontinentu. Je pro nás poctou, že už podruhé přijal naše pozvání do ČR – poprvé tu byl v roce 2019 hodnotit Kralovickou zemědělskou výstavu, podruhé nás poctí svou návštěvou při NVHZ v dubnu tohoto roku.

Rádi bychom touto cestou pozvali všechny příznivce barevných plemen, kvalitního mléka o vysokých složkách a všechny náročné chovatele dojného skotu, kteří se nespokojí s málem, do pavilonu P k předvadišti dojného skotu, kde se v neděli 23. dubna 2023 uskuteční Národní šampionát jerseyského skotu od 10.00 a v odpoledních hodinách od 13.30 Národní šampionát skotu brown swiss.

Na viděnou v Brně!*

 Magdalena Zajíčková

ČSCHMDPS, z. s.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down