22.04.2002 | 12:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Péče o drůbež na úrovni

(dok) - Firma J&K Kvíčala dodává na český trh technologie zahraničních výrobců PAL (Francie), MONOFLO (USA, SRN) a dalších producentů. Jako úspěšná, 12 let fungující společnost byla také nejednou oceněna v rámci mezinárodních veletrhů, což dokazuje například Zlatý kosák za napájecí techniku v roce 1992. Tato cena je slovenskou obdobou cen Grand Prix. Jak nás informoval ředitel a zakladatel firmy Petr Kvíčala, nosným programem jeho společnosti je péče o prasata a drůbež, především v oblasti krmné a napájecí technologie. V sortimentu firmy můžeme najít mnoho rozdílných typů napáječek a krmících mís, které se vyznačují jednoduchou montáží.

Jednou z novinek, kterou firma představila na veletrhu Techagro v Brně, je krmná mísa M 80 použitelná pro brojlery, kuřičky nebo malá kuřata. Mísa je jednoduše a účelně řešena, v prostoru je zavěšena na čtyřech drátech s pojistkou proti spadnutí. Okraj mísy zabraňuje vyhazování krmiva, celé provedení misky potom vylučuje „zatoulání“ malé drůbeže do misky a její následný úhyn. Kapacita tohoto systému čítá na jednu misku 95 kuřat, eventuelně 150 kusů jednodenních kuřátek.
Další z výrobku, který se podle Petra Kvíčaly „povedl“, je Avistar, zařízení pro kontrolu drůbežáren od francouzské firmy Tuffigo. Tento přístroj je vhodný pro všechny druhy drůbežářských provozů s možností rozdělení údajů pro samce, samice nebo smíšenou populaci. Systém Avistar umožňuje kontrolu oken, ventilačních skupin, otvírání střechy, klapek, topení, světla, dávkování vody a krmiva a další technologické zásahy v chovu drůbeže.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down