29.06.2016 | 03:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Postaví zemědělskou stavbu na klíč

Stavební společnost S.O.K. stavební, s. r. o., byla založena v roce 1991 v Třebíči. Mezi její hlavní činnosti patří výstavba kompletních zemědělských staveb, průmyslových staveb, výroba a montáž ocelových konstrukcí včetně opláštění a výroba prefabrikovaných prvků pro zemědělství.

„Řešíme stavbu na klíč, od začátku až do konce, tedy od vypracování studie, projektové dokumentace po vlastní realizaci, kde nabízíme vlastní know-how pro komplexní řešení staveb a záruční i pozáruční servis. Snažíme se monitorovat stavbu delší dobu i po záruce. Zajímá nás, jak je spokojený zákazník, jak se v nově vybudovaných nebo zmodernizovaných prostorách chovají zvířata. Získáváme tak zpětnou vazbu a víme, co je třeba ještě zlepšovat,“ řekl jednatel společnosti Marek Brabenec.

Prefabrikované stáje pro skot i prasata

„Letos prezentujeme prefabrikované stáje pro skot a prasata. Jde o velký skok kupředu z hlediska modernizace staveb,“ řekl manažer obchodu S.O.K. stavební, s. r. o., Jiří Paseka. Návštěvníci si mohli prohlédnout krmný žlab, který byl přihlášen do soutěže o nejlepší exponát – Grand Prix Techagro 2016. Zájem byl rovněž o lože pro skot nebo zajímavě řešené stěnky, které předěluji jednotlivé sekce skotu. „Výhodou prefabrikace je, že všechny stavební prvky splňují welfare zvířat, hrany jsou zaoblené, plochy omyvatelné, dezinfikovatelné a pevné, což eliminuje zranění zvířat. Na stěnky lze fixovat technologie, jako jsou například drbadla, napájecí žlaby a další. Obvodová stěnka je zabudována mezi jednotlivé moduly ocelové konstrukce, nabízíme ji o délce 4,5 až 6 m a výšku upravíme podle přání zákazníka,“ vysvětlil dále.

Krmný žlab a tři druhy loží

„Prefabrikovaný krmný žlab je určený do moderních stájí skotu. Díky hladkému povrchu a zaoblení hran zajišťuje jejich welfare, a tím zvyšuje bezpečnost zvířat. Konstrukčně je součástí krmné chodby, obložená plocha navazuje na podlahu krmného stolu, což umožňuje použití robotických přihrnovačů krmiva. Z hlediska ekonomického vyhodnocení omezuje ztráty u objemných krmiv a eliminuje znehodnocování krmiva,“ představil Jiří Paseka exponát.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down