04.11.2002 | 12:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Potomstvo po Jestherovi

Zahájení čtvrtečního holštýnského dne na výstavě PragaAgro patřilo předvedení uniformní skupiny devíti jalovic po plemenném býku Jestherovi.

Jak uvedl v komentáři Ing. Jan Kudrle, tento Mountainův syn, který byl testován i v České republice, pochází ze známé americké rodiny krav Ebony. Býk byl pro své výsledky v mléčné produkci a hodnocení zevnějšku u svých dcer intenzivně využíván v posledních dvou letech jako mezinárodní otec býků. „Do české holštýnské populace přinesl, kromě mléčné produkce, narostlé kapacitní krávy s výrazným mléčným charakterem, otevřeným plochým žebrem, širokou mírně skloněnou zádí, vemeny s dobrým předním upnutím vzadu vysoko nasazenými a správně rozmístěnými struky. Jejich končetiny jsou korektní s velmi dobrou výškou paznehtu,“ uvedl komentující.
Další jeho předností je vynikající plodnost, za rok 2001 má index plodnosti 107. Plemeník Jesther je bohužel pozitivní na CVM. „Když víme na jaké plemenice ho použít, tak to není takový nedostatek. Jeho přednosti vysoce převládají,“ říká Jan Kudrle. Jestherovo potomstvo budí pozornost chovatelů holštýnského světa. O tom svědčí vysoké ceny, za jaké se jalovičky tohoto býka prodávají na mezinárodních aukcích.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down