26.03.2018 | 02:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Před jatkami protestovali aktivisté proti podmínkám převozu zvířat

Aktivisté s transparenty se sešli před jatkami v Bučovicích na Vyškovsku a poukazovali především na podmínky, za jakých jsou zvířata převážena. Podle spoluorganizátora Lukáše Vincoura jsou nevyhovující, zvířata bývají pokousaná, útočí na sebe, řekl.

Aktivisté převážně z řad mladých lidí ukazovali transparenty na jatka projíždějícím vozům, stejně tak kolem jedoucím řidičům na blízké silnici první třídy. "Jsme proti masnému průmyslu, ale nechceme tady útočit na jatky a mít s nimi nějaký konflikt. Chceme ukázat lidem, v jakých podmínkách se zvířata na zabití vozí, že se to děje i u nás. Aby se lidé nad tím zamysleli, že to zvíře má duši, že ho mohou milovat stejně jako domácího mazlíčka. Není přece žádný rozdíl mezi psem, kterého mají doma, a zvířetem, které vezou v tom autě na zabití, aby si ho pak dali k večeři," uvedl Vincour. Doplnil, že na akci přijeli lidé především z Prahy a jejího okolí či Brna.

Akce byla nahlášena jako smuteční obřad před smrtí zvířat. "Ohlásili to jako pietní akt, město to muselo povolit. Nedělali zde žádný nepořádek, jejich akce nám do činnosti nijak nezasáhla. Jsme jatky, je to logické, že se zde zabíjejí zvířata. Oni proti tomu protestují, je to jejich názor, nebudu jim ho brát," řekl ČTK majitel firmy Jatky Bučovice Jan Pavlík.*

Zdroj ČTK

Napsat komentář

Napsat komentář

Komentáře k článku

  1. Podmínky jsou otřesné, to veřejnost moc dobře ví. Myslím, že není zas takový problém podmínky zlepšit a zvířatům přece jen dopřát alespoň poslední hodiny života ve větším poklidu. Je dokázáno, jak stres před zabitím se promítá do "kvality masa". Stejně dřív nebo později po těchto firmách půjde zákon a pak konečně boží mlýny pomelou. V dnešní době jsou na tenkém ledu a měli by zapracovat na několika důležitých bodech.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down