31.03.2021 | 06:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Přednáška Jana Hulsena při vyhlášení výsledků soutěže Mléčná farma roku

Soutěž Mléčná farma roku zlehka dospěla i letos do finále. Atmosféru slavnostního vyhlášení budeme sdílet společně přes síť dne 21. dubna od 12:00 hodin. Nenechte si ujít on-line přenos na adrese www.tvzemedelec.cz/mlecnafarmaroku. Při té příležitosti bude přednášet spoluzakladatel nizozemské společnosti CowSignals, konzultant, trenér, generální ředitel – Jan Hulsen.

Veterináře a nadšence pro krávy Jan Hulsena asi nejvíce proslavila příručka Cow Signals (Signály krav). Jde o průvodce farmáře, který jej učí umění pozorovat, porozumět jeho zvířatům a vyhodnotit situaci. Jan Hulsen a jeho kolektiv umožnil pohled na krávy z jiné perspektivy nebo také dívat se například na vnitřní prostředí stáje zvířecíma očima. Cílem poradenské činnosti skupiny Vetvice je poskytnout nástroje pro sledování, které ve výsledku dokáží předcházet nemocem, zlepšit komfort krav a optimalizovat produkci.

Dr. Jan Hulsen mimo jiné říká, že nejlepší podniky provozují manažeři, kteří dobře chápou, jak fungují krávy a lidé.  Pro návštěvu České republiky a vyhlášení soutěže MFR si připravil dvě obsáhlé prezentace. Budou se týkat krmných signálů  a signálů plodnosti krav, které zvířata farmáři poskytují. Jan Hulsen zmíní jak nachystat pro krávu a tele bezstresové podmínky pro telení. Jaký je fyziologický příjem krmiva krav kolem porodu, to je další otázka, která bude zodpovězena. Přirozená péče o novorozené tele, první podojení, rozdoj atd. Máme se jednoduše na co těšit.*

.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down