21.06.2022 | 03:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Příběh potravin opět zaujal

Po dvouleté odmlce se na hospodářství Výzkumného ústavu živočišné výroby, v. v. i. v Netlukách a na přilehlé cesty, pole a louky vrátil Příběh potravin, který výzkumný ústav pořádá již od roku 2001.  

Cílem naučné stezky Příběhu potravin je přispět k celkové osvětě mladé generace a hravou formou přitáhnout pozornost dětí k základním informacím o hospodářských zvířatech a pěstování zemědělských plodin.

Pátek 10. června 2022 byl program vyhrazen žákům prvního stupně základních škol z Prahy a okolí, sobota 11. června 2022 se areál otevřel široké veřejnosti, především rodičům s dětmi. V červnovou sobotu bylo opravdu pěkné počasí, takže návštěvnost akce byla více než hojná. Děti podobně jako v minulých letech nahlédly pod pokličku hospodaření na zemědělské farmě. Měli možnost se tváří v tvář setkat s prasaty, skotem, malými přežvýkavci, králíky, včelami nebo s okrasnou drůbeží. Zejména pro děti z města je získání poznatků o vzniku potravin velice zajímavé a důležité a stále se nepřestáváme překvapovat, co všechno děti o zemědělství nevědí. Na druhou stanu ale prokázaly velký zájem a houževnatost, když všech utajených slov do křížovky, které získaly na stanovištích.  I pro rodiče byla fuška všechny obejít. Jednotlivé expozice byly navíc velice trefně nazvané jako např.: Kroupy padají nejen z nebe… nebo Zvířata, která čekají na svou příležitost… nebo Paroh – nejrychleji rostoucí kost.  

Výzkumný ústav živočišné výroby, v. v. i se sídle v Praze Uhříněvsi oslavil v roce 2021 sedmdesát let od svého vzniku. Byl zřízen jako veřejná výzkumná instituce za účelem rozvoje poznání a přenosu poznatků vědních oborů souvisejících s využitím a chovem hospodářských zvířat. Experimentální zázemí ústavu tvoří 20 stájí a laboratoří s oprávněním k chovu pokusných zvířata ve střediscích Uhříněves, Netluky a Kostelec nad Orlicí.

Akce Příběh potravin s podtitulem Věda na polích a ve stájích potěšila také žáky ze základních škol a zajistila všem příjemný, edukativně nabitý, den. Je třeba pogratulovat všem, kteří se na této báječné akci podílejí.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down