30.04.2004 | 09:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Přilepšení pro hospodářská zvířata

Vzhledem k rostoucím nárokům na užitkovost hospodářských zvířat musejí chovatelé věnovat dostatek pozornosti nejenom kvalitnímu genofondu a příznivému prostředí, ale především jakostnímu krmivu včetně případných přídavků a doplňků. Firma Röthel Praha, spol. s r. o., je známým distributorem krmných doplňků, které dodává jak odběratelům z okruhu krmivářských společností, tak zemědělských prvovýrobců.

Na veletrhu Techagro představil některé její produkty jednatel Ing. Radoslav Kaplan. „Od loňského roku máme v nabídce například Deukalac UDP 39, což je chráněný protein pro vysokoprodukční dojnice. Skládá se ze sójového a řepkového šrotu v poměru 1:1, který je hydrotermicky upravený metodou Opticon® bez použití chemických přísad. Tato forma v bachoru nedegradovatelného proteinu je vysoce stravitelná a zaručuje optimální využití aminokyselin pro tvorbu mléka.“
Pro zvýšení produkční účinnosti krmné směsi pro dojný skot je určen přípravek Energie 100. V první třetině laktace dochází u dojnice k negativní energetické bilanci zapříčiněné vysokým výdejem energie vlivem maximální užitkovosti. Chráněný tuk Energie 100 rostlinného původu prochází bachorem a žaludky nezměněn a tráví se až v tenkém střevě. Dodáním energie do krmné směsi zvyšuje její produkční účinnost, snižuje odbourávání tukových rezerv v organizmu a zvyšuje mléčnou užitkovost.
K prevenci a tlumení ketóz dojnic doporučuje ing. Kaplan použití přípravků Propylenglykol 65 (sypká forma) nebo Propylenglykol 99 (tekutá forma). Tyto produkty se velmi rychle absorbují v bachoru a proto jsou určeny jako pohotovostní zdroj energie k rychlému vyrovnání energetického deficitu.
V oblasti výživy monogastrických zvířat je Röthel Praha spol. s r.o. známá zejména sortimentem okyselovacích a zchutňujících prostředků. Novinkou v sortimentu přípravků pro monogastry je prebiotikum na bázi inulinu Raftifeed® IPX jako přírodní alternativa k antibiotickým stimulátorům růstu. Zejména u selat pozitivně ovlivňuje rozvoj laktogenních bakterií na úkor nežádoucí patogenní mikroflóry. Raftifeed ® IPX aktivuje imunitní systém, redukuje průjmy dietetického původu. Zvýšenou absorpcí esenciálních živin (vitamínů, minerálních látek) ovlivňuje zvýšení přírůstku a zlepšení konverze krmiva.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down