08.06.2003 | 10:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Princezna jménem Treisi

Pětiletá ryzka Treisi 1, startující za Stáj Josef Kubišta, byla vyhlášena v pořadí druhým Koněm Zlaté podkovy 2003. Komise odborníků ji určila za exteriérově nejdokonalejšího účastníka dalšího kvalifikačního kola seriálu závodů, které se konalo v Dvorečku u Jindřichova Hradce.

Treisi 1 je dcerou „nejkrásnějšího koně světa“, hřebce 525 Taarlo Kubišta a klisny VČ 734 Izabela (po 30 Quoniam – 118). Narodila se v chovu Miriam Záveské ve východočeské obci Slatiny. V soutěži nazvané Bronzová podkova obsadila s dcerou své chovatelsky a majitelky celkově sedmé místo.
Zlatou podkovu vyhrál v Dvorečku Jan Holec v sedle Fidji K z Národního hřebčína Kladruby nad Labem. Jen jeden bod za ním skončil Petr Molík (Erik, SOUz Kamenice). Tentýž jezdec si všechno vynahradil ve Stříbrné podkově, kde s klisnou Lady Rosa (opět SOUz Kamenice) byl absolutně nejlepší. K vítězství si přidal ještě desáté místo pro stejnou stáj s Ornelou.
V Bronzové podkově se utkaly samé dívky, nejmenší počet trestných bodů dovezla do cíle Jana Vobořilová (Lucky Lady) reprezentující již jednou jmenovanou Stáj Josef Kubišta. Soutěž nadějí pak získal Radim Toman, jehož partnerem byl kůň sympatického jména Kulich 1 z JK Doudleby nad Orlicí.
Sestavu Koní Zlaté podkovy 2003 postupně doplní vítězové tohoto projektu z kvalifikací v Šumperku, Lošticích, Kolesech a Pecínově. Při finále XXXVIII. ročníku Zlaté podkovy se dozvíme, kdo získá titul Zlatý kůň Zlaté podkovy 2003. Partnery nové akce jsou odborný měsíčník Náš chov a týdeník Zemědělec.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down