15.04.2023 | 02:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Příprava na Národní holštýnský šampionát Brno 2023

Národní holštýnský šampionát v letošním roce, jak je již tradicí v lichých letech, zavítá na Národní výstavu hospodářských zvířat na brněnské výstaviště. Holštýnské plemenice budou na výstavě k vidění od soboty 22. dubna do pondělí 24. dubna, kdy představení holštýnského plemene vyvrcholí Národním holštýnským šampionátem.

Na národní výstavu se již připravuje 23 chovatelů, kteří přivezou na 70 krav a jalovic, aby se utkaly ve čtyřech kategoriích o titul šampionka roku 2023. V prvním kole se sejdou jalovice ve věku 10 až 16 měsíců, následovat budou prvotelky, krávy na druhé laktaci a poslední kategorií budou plemenice na 3. a vyšších laktacích. Nelehké práce sudího se pro letošní rok ujme italský mezinárodní rozhodčí Massimo Capra, který má na mezinárodním poli zkušenosti již od roku 2003.

Holštýnský šampionát každoročně představuje ukázku dlouhodobé šlechtitelské práce chovatelů, a to nejen v podobě nejlepšího exteriéru, ale také vysoké produkce a dlouhověkosti krav. Očekáváme, že se na výstavě představí také zástupkyně stotisícových krav, které nadojily za svůj život více než 100 tisíc kg mléka, které dokazují, že vysoká užitkovost a pevné zdraví potažmo dlouhověkost mohou jít ruku v ruce. V České republice je již 1336 takových plemenic.

Národní holštýnský šampionát vypukne v pondělí v 10:00 na předvadišti dojeného skotu v hale P. Slavnostní vyhlášení vítězů se uskuteční po 14 hodině. Vítězky tentokrát obdrží nejen věcné ceny, ale také šeky od četných sponzorů. Chybět nebudou ani tradiční poháry od ČMCH a.s. včetně putovního pro šampionku. Svaz pro nejlepší účastnice připravil také zajímavé pomůcky pro výstavnictví.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down