20.06.2007 | 09:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pro dojnice i výkrm skotu

Jedno z ocenění s názvem Zlatý Přerov získala na letošní Národní výstavě hospodářských zvířat také firma Nutratech za výrobek Biosprint zvyšující užitkovost skotu. Přípravek na bázi kvasinkové kultury funguje jako regulátor a modulátor bachorových funkcí.

Podle Ing. Vladimíra Šiškeho tak optimalizuje využitelnost krmiva a následně užitkovost a zdravotní stav zvířat. „Přípravek funguje jak u dojnic, tak u vykrmovaného skotu, v prvním případě zvyšuje produkci mléka, příjem sušiny, zlepšuje složení mléka, stravitelnost krmiva, využitelnost amoniaku v bachoru, zajišťuje více mikrobiálního proteinu a těkavých mastných kyselin a stabilizuje bachorové pH. V kategorii výkrmu pak zvyšuje denní přírůstky i konverzi krmiva,“ říká Ing. Šiške.
Navíc může podle slov zástupce firmy používání Biosprintu částečně zredukovat mykotoxiny v bachoru. Optimální dávkování přípravku je tři gramy na kus a den. Ekonomika používání je podle Ing. Šiškeho efektivní, při současných cenách mléka v České republice představuje Biosprint návratnost vložených investicí na úrovni 1: 4.
Z hlediska zkrmování doporučuje Ing. Šiške podávat tento přípravek nejen během prvních tří měsíců po otelení, kdy jsou nároky na bezchybné fungování bachoru největší, ale také po celou dobu laktace a stání na sucho. Kvasinky totiž potřebují určitý čas na to, aby se v plném rozsahu uplatnily a tato doba je u každého zvířete s ohledem na jeho kondici individuální.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down