30.09.2005 | 11:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pro lepší stájové prostředí

(lur) – Jedním z oceněných exponátů, který obdržel na letošní výstavě Země živitelka Zlatý klas s kytičkou byl dezinfekční prostředek Amalgerol Stall Max. Do soutěže jej přihlásil jeho distributor v ČR Jihospol, Jihočeská obchodní a stavební společnost, a. s.

Amalgerol Stall Max FL je přípravek rakouské výrobní firmy Hechenbichler, GmbH., který nachází uplatnění jak v živočišné výrobě, tak i v oblastech potravinářského a zpracovatelského průmyslu orientovaného na přetváření biologické suroviny. Produkt je složen z přírodních složek – rostlinných olejů potravinářské kvality, extraktů z léčivých bylin a vybraných naturálních éterických olejů, alkoholu a tyroského skalního oleje. Je deklarován jako dezinfekční a dezodorační přípravek pro stáje zvířat omezující uvolňování a následné emitování plynů z biologických materiálů (např. odpadů, výkalů). Zlepšuje zoohygienické podmínky stájí. Kromě toho zvyšuje také tekutost kejdy a homogenizuje její strukturu.
Výrobek se aplikuje formou postřiků nebo fumigace. Stall Max vykazuje rovněž repelentní účinky vůči obtížnému lezoucímu i létajícímu hmyzu, čímž snižuje riziko styku s potenciálními přenašeči onemocnění. Rozkladem organických ložisek dochází k eliminaci ploch vhodných pro muší násadu a jejich larvy, čímž dochází i ke snížení výskytu much ve stájovém prostředí. Je vhodný k preventivní ochraně rohových pouzder paznehtů, spárku a kopyt. Podporuje šetrnou reparaci jejich celistvosti a pružné elasticity exponovaných ploch rohových stěn.
Možné uplatnění přípravku je také v oblasti potravinářské výroby jako šetrného a především bezreziduálního asanačního prostředku. Další použití je vhodné v technologiích produkujících biologický odpad, popřípadě biologické znečištění.
Pro stlané provozy doporučuje výrobce dávkovat 0,1 litru tří až pětiprocentního roztoku na metr čtvereční jednou týdně. V případě delších aplikačních intervalů by se měla dávka zvýšit. Pro brodivé vany se ředí dvouprocentní až tříprocentní roztok.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down